• Informacje na temat:

  co to jest spółka akcyjna

Artykuły na temat: co to jest spółka akcyjna
 • Jak płacą najbogatsi inwestorzy z GPW?

  W poniższym artykule przyglądamy się, jak giełdowi miliarderzy wynagradzają menedżerów kierujących spółkami znajdującymi się w ich portfelach inwestycyjnych. Pod uwagę wzięliśmy spółki kontrolowane przez pięciu inwestorów o największych portfelach akcyjnych na GPW: Zygmunta Solorza-Żaka, Michała Sołowowa, Tomasza Biernackiego, Dariusza Miłka oraz Tomasza Domogałę.

 • Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii szykuje nową formę spółki - prostą spółkę akcyjną. Będzie ona przeznaczona głównie dla start-upów.

 • Czy wynagrodzenia powinny być jawne?

  Kwestia jawności wynagrodzeń, bądź równie dobrze ich utajnienia, jest niezwykle skomplikowana. Wynika to z przynajmniej kilku powodów.

 • Liczne zmiany podatkowe, jakim poddana została konstrukcja spółki komandytowo - akcyjnej zrodziły wątpliwości co do jej prawidłowej kwalifikacji na gruncie podatku od czynności cywilnoprawnych. 7 sierpnia 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, iż na gruncie podatku od czynności cywilnoprawnych powinna zostać potraktowana jako spółka kapitałowa.

 • Uważaj jak jesteś na pół etatu

  ...z postanowieniami uchwały walnego zgromadzenia. Ponieważ spółka odmówiła wypłaty, złożył przeciwko niej skargę do sądu - najpierw rejonowego, potem okręgowego. Były członek zarządu podkreślał w skardze, że uchwała walnego zgromadzenia powinna być stosowana niezależnie od rodzaju umowy, jaką podpisał oraz od czasu pracy. "Członek zarządu jest powoływany do pełnienia funkcji, a nie do wykonywania...

 • MPiT proponuje prostą spółkę akcyjną

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii proponuje wprowadzenie nowego rodzaju zakładania firmy - prostą spółkę akcyjną.

 • Grant z tytułu zatrudnienia telepracownika

  Telepraca wciąż nie jest w Polsce tak popularna jak w innych państwach europejskich. Pracodawcy bardzo ostrożnie podchodzą do tej możliwości zatrudniania. Obecnie zatrudniając w tej formie można liczyć na wsparcie finansowe.

 • Łatwo przekształcić spółkę cywilną w spółkę jawną

  Jeśli wspólnicy spółki cywilnej planują rozszerzyć działalności, dobrą decyzją może okazać się przekształcenie jej w spółkę jawną. Ta, jako podmiot prawa jest pewniejszą formą prowadzenia biznesu, choć to nie wszystkie walory takiej zamiany.

 • Amazon zatrudni w okresie przedświątecznym ponad 120 000 pracowników

  ...o 7-10  proc. - - - - - Amazon.com - amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, spółka akcyjna założona w 1994 w Seattle; zajmuje się handlem elektronicznym (e-handlem) B2C i prowadzi największy na(...). Dostarczenie zamówionego towaru jest możliwe teoretycznie na całym świecie, jednak w praktyce istnieje cały system ograniczeń docelowych krajów dla danego zamówienia. W styczniu 2015 Amazon ogłosił plany...

 • Cyfrowa inwigilacja. Do więzienia za odcinek zbiorowy

  Spółka akcyjna to najbardziej złożona forma prowadzenia działalności gospodarczej w polskim systemie prawnym. Używana jest głównie przez największe podmioty: kopalnie, stocznie czy elektrownie. Dostępna jest również dla mniejszych przedsiębiorców, którzy są w stanie wyłożyć minimalny kapitał zakładowy w wysokości 100 tys. złotych. S.A. posiada również istotną zaletę - możliwość pozostania