• Informacje na temat:

  co ukraińcy kupują w polsce

Artykuły na temat: co ukraińcy kupują w polsce
 • Koniec emigracyjnej fali? Polacy wracają z zagranicy

  ...fala opadła, a bilet powrotny do kraju kupuje coraz więcej Polaków, już są. Główny Urząd Statystyczny opublikował właśnie dane dotyczące długoterminowych migracji zagranicznych w Polsce w 2016(...). Polaków. Na razie bilety powrotne kupują nie tylko single, ale także rodziny z dziećmi. W ubiegłym roku w bazie Pesel zarejestrowano prawie 15 tys. przyjezdnych poniżej 18. roku życia - o 48 proc...

 • Ukraińcy kupują w Polsce coraz więcej mieszkań

  W 2014 r. Ukraińcy kupili w Polsce o 30 proc. więcej mieszkań niż rok wcześniej. Jeśli tak dalej pójdzie, to za rok nabędą więcej lokali niż Niemcy, którzy przez ostatnie lata byli najbardziej aktywnymi inwestorami. Najpopularniejszym miastem jest dla obcokrajowców Warszawa.

 • Niemcy, Brytyjczycy, Włosi, Francuzi - coraz więcej cudzoziemców decyduje się na zakup mieszkań w Polsce. Od 2016 roku dominującymi wśród obcokrajowców nabywcami mieszkań pozostają jednak Ukraińcy, którzy osiedlają się w naszym kraju na stałe.

 • Ukraińcy kupują mieszkania w Polsce

  O 16 proc. w ciągu roku wzrosła liczba nieruchomości lokalowych kupionych w Polsce przez cudzoziemców. Większy wzrost widać w mieszkaniach niż w lokalach użytkowych. Kolejny rok z rzędu obserwujemy zwiększone zainteresowanie polskimi nieruchomościami ze strony mieszkańców Ukrainy.

 • Coraz więcej Ukraińców kupuje w Polsce mieszkania

  Z roku na rok więcej Ukraińców kupuje w Polsce mieszkania. W 2016 r. nabyli oni prawie 22 proc. powierzchni mieszkań kupionych w Polsce przez cudzoziemców, to o połowę więcej niż Niemcy - wynika z raportu MSWiA przeanalizowanego przez Home Brokera.

 • Cudzoziemcy kupują w Polsce 4 tys. mieszkań rocznie

  Co dwudzieste mieszkanie sprzedawane w Polsce przez deweloperów kupują cudzoziemcy. To przede wszystkim Ukraińcy, a w dalszej kolejności Niemcy i mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

 • Agent nieruchomości: Ukraińcy chętnie nabywają mieszkania w Krakowie

  Ukraińcy coraz chętniej nabywają mieszkania w Krakowie - mówi ukraińska agentka nieruchomości Anna Pysanchyn. Zwraca też uwagę, że ukraiński klient przeważnie płaci gotówką, jest osobą młodą i kupuje niewielkiej powierzchni lokal.

 • Coraz więcej obcokrajowców kupuje w Polsce mieszkania. Nad Bałtykiem nawet 40 proc. apartamentów kupują zagraniczni turyści

  Turyści z Europy Zachodniej i Ukraińcy coraz częściej inwestują w nieruchomości w Polsce. W 2016 roku sprzedaż mieszkań obcokrajowcom sięgnęła 6,4 tys. Nad Bałtykiem nawet 40 proc. apartamentów kupują zagraniczni turyści.

 • Polski rynek mieszkaniowy na celowniku obcokrajowców

  O ponad 17 proc. w zeszłym roku wzrosła sprzedaż polskich mieszkań obcokrajowcom. W tym roku prawdopodobnie rekord znów zostanie pobity. Popyt ze strony zagranicznych kupujących na nasze mieszkania systematycznie rośnie - pierwsi w kolejce są Niemcy i Ukraińcy.

 • PGNiG na podstawie kontraktu długoterminowego z Gazpromem kupuje około 2/3 gazu zużywanego w Polsce, ok. 10 mld m3 rocznie. Rosyjski koncern wykorzystuje zależność Polski od tego kontraktu, narzucając nam za swój surowiec cenę, która od lat jest najwyższą lub jedną z najwyższych w Unii Europejskiej - jak wskazywały dane publikowane przez rosyjską prasę.