• Informacje na temat:

  co w jsw

Artykuły na temat: co w jsw
 • Sytuację JSW omówi górniczy zespół trójstronny - związki odwołały pikietę

  ...​Za tydzień zespół trójstronny ds. bezpieczeństwa socjalnego górników ma omówić sytuację Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), gdzie związki protestują przeciwko zmianom w zarządzie. Związkowcy odwołali zapowiedzianą na najbliższy poniedziałek pikietę Ministerstwa Energii.

 • korzyści finansowe zarówno Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Jastrzębskim Zakładom Remontowym, jak i gminie. W przedsięwzięciu zagospodarowania terenów pogórniczych uczestniczyć mają również JSW Innowacje(...) przedstawiciele JZR oraz JSW zaprezentowali na spotkaniu z Wójtem i Radą Gminy Suszec, które odbyło się 14 grudnia 2017 r. w Suszcu.

 • Spółka JSW Koks podniesie wynagrodzenia o 9 procent

  Należąca do grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej firma JSW Koks od sierpnia podniesie wynagrodzenia pracowników o 9 proc.; załoga otrzyma też jednorazowe premie w wysokości 1 tys. zł. Po kilku tygodniach negocjacji związki zawodowe porozumiały się w tej sprawie z zarządem spółki.

 • W zakładach przeróbczych kopalń JSW ruszają pierwsze inwestycje, dzięki którym Jastrzębska Spółka Węglowa będzie produkowała więcej węgla koksowego wysokiej jakości. Takie są założenia programu restrukturyzacji, jak i opracowywanej aktualnie strategii na lata 2018 - 2030. W najbliższych kilku latach produkcja węgla koksowego w kopalniach JSW ma osiągnąć poziom 85 procent ogólnej produkcji. Aby

 • Tobiszowski o presji płacowej w JSW: Trzeba wyważyć godne zarobki i wyzwania rozwojowe

  Tobiszowski zapowiedział, że w maju w Warszawie dojdzie do spotkania przedstawicieli kierownictwa resortu energii z władzami JSW i stroną społeczną. Tematem ma być m.in. sprawa wzrostu wynagrodzeń w spółce. Termin spotkania jest ustalany; na pewno będzie to po długim majowym weekendzie. Niedawno działające w JSW reprezentatywne organizacje związkowe wystąpiły do zarządu - w trybie ustawy...

 • Jastrzębska Spółka Węglowa wyemitowała obligacje o wartości 300 mln zł, które objęło Towarzystwo Finansowe Silesia - podała JSW w komunikacie. Emisję przeprowadzono w ramach programu emisji obligacji do 1 mld zł i 163,75 mln USD.

 • JSW: W nadchodzącym roku w niektórych kopalniach możliwy sześciodniowy tydzień pracy

  ...dla polskiego górnictwa najbardziej niekorzystne od wielu lat. Aby więc ograniczyć koszty, JSW od miesięcy rozmawia ze związkowcami o wprowadzeniu sześciodniowego tygodnia pracy. Jeszcze przez osiem(...) wydobywczego, a także i strategicznego, są nakierowane na to, żeby przygotować się do wdrożenia dodatkowego dnia pracy - informuje Jarosław Zagórowski. Grupa kapitałowa JSW w III kwartale tego roku...

 • JSW chce sprzedać hotel Różany Gaj

  Jastrzębska Spółka Węglowa chce sprzedać hotel Różany Gaj w Gdyni. To obiekt, który podczas niedawnego strajku w spółce był wskazywany przez związki jako przykład niecelowych inwestycji zarządu JSW. Chodziło o remont, który miał kosztować ok. 27 mln zł.

 • Referendum strajkowe w JSW - 8 kwietnia

  Referendum strajkowe w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) odbędzie się 8 kwietnia. Górnicy zdecydują wtedy, czy potwierdzić strajkiem związkowe żądania 10-proc. podwyżki oraz czy sprzeciwić się w ten sposób przygotowywanej prywatyzacji spółki.

 • Zarząd JSW porozumiał się ws. wzrostu wynagrodzeń

  Zarząd JSW porozumiał się z organizacjami związkowymi na temat wzrostu płac - poinformowała jastrzębska spółka w komunikacie. Porozumienie zakłada podniesienie funduszu wynagrodzeń o 7 proc. od czerwca, co oznacza wzrost kosztów w spółce w 2018 roku o 187 mln zł.