• Informacje na temat:

  co z kursem franka

Artykuły na temat: co z kursem franka
 • Jeżeli sprzedajesz kupione w 2008 r. za kredyt mieszkanie, nie odliczysz od podatku wydatków na spłatę kredytu wynikających ze wzrostu kursu franka do złotego.

 • Rata we frankach niższa niż przed skokiem kursu

  Rata kredytu we frankach szwajcarskich może być niższa niż przed skokiem kursu tej waluty. Związek Banków Polskich wprowadza możliwość wydłużenia okresu spłaty kredytu o dwa lata. Aby skorzystać z takiego rozwiązania zainteresowani kredytobiorcy będą musieli złożyć wniosek w banku, w którym wzięli pożyczkę.

 • Bankowcy wiedzieli, że kurs franka wzrośnie. Ale namawiali nas na „tanie” kredyty. Dlaczego tak się stało i jak się ratować, pytamy Tomasza Sadlika, prezesa stowarzyszenia Pro Futuris, które walczy o prawa tych, co wzięli zły kredyt.

 • Zawodniczki z Norwegii zachwycone kursem franka

  Norweskie biegaczki narciarskie otrzymały cztery razy więcej premii niż ich wszystkie zagraniczne rywalki łącznie. Dodatkowo sprzyja im... wysoki kurs franka szwajcarskiego.

 • Odkąd kurs franka(...) rozwiązań, na które zgodziły się banki udzielające kredytów we frankach. W najbliższym czasie mają m.in.: uwzględnić ujemną stawkę LIBOR (LIBOR to obok marży banku część oprocentowania kredytu...

 • Warto wykorzystać przecenę franka

  Wszyscy są zadowoleni z taniejącego franka, ale nie wiadomo, jak długo ta radość potrwa. Zamiast cieszyć się, być może ulotną chwilą, warto zastanowić się, czy nie wykorzystać sytuacji do przynajmniej częściowego zmniejszenia kosztów i ryzyka związanych z kredytami walutowymi.

 • Po ubiegłorocznym wzroście kursu franka szwajcarskiego banki zostały zobowiązane do podjęcia pewnych działań, by pomóc osobom, które mają kredyty w tej walucie. Jednym ze sposobów na obniżenie wysokich rat jest stosowanie ujemnej stawki LIBOR. Jednak nie wszystkie banki tak robią.

 • Oprocentowanie kredytów we frankach najwyższe od czterech lat

  Płacone obecnie raty kredytów we frankach są najwyższe od połowy 2017 r. Wpływa na to nie tylko utrzymywanie się kursu franka na dość wysokim poziomie ok. 3,80 zł. W ostatnich dniach rośnie również LIBOR CHF 3M, od którego zależy oprocentowanie tego rodzaju kredytów. Jego poziom jest już najwyższy od czterech lat. Z wyliczeń Expandera wynika, że styczniowa rata będzie o 123 zł wyższa niż przed

 • Osoby spłacające kredyty we frankach szwajcarskich mają ogromny kłopot w momencie sprzedaży mieszkania i przewalutowywania kredytu...

 • Franki i euro tanieją - czy warto przewalutować kredyt?

  Myśli o przewalutowaniu kredytów walutowych zwykle pojawiają się w sytuacji, gdy kurs mocno rośnie. Wtedy kredytobiorcy mają dość stresu związanego z ryzykiem walutowym i chcą się pozbyć kłopotu. Taka operacja najbardziej opłaca się jednak, gdy kurs jest niski. Expander podpowiada, czy przy obecnym kursie warto przewalutować kredyt we frankach i euro.