• Informacje na temat:

  co z rosja

Artykuły na temat: co z rosja
 • Rosja: Będą karać za uchylanie się od pracy

  Rosyjscy deputowani chcą karać za uchylanie się od pracy. Bezrobotnych, którzy nie będą chcieli skorzystać z oferowanych im miejsc pracy, czekają roboty przymusowe. Wniosek o uchwalenie takich przepisów zgłosili radni Sankt Petersburga.

 • Rosja czeka na polskie firmy?

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zachęca właścicieli polskich firm do robienia interesów w Rosji. Mimo chłodnych stosunków politycznych, należy próbować rozwijać relacje gospodarcze - radzi ZPP.

 • Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31-40 lat. Polska jest drugim - po Rosji - krajem, w którym chcą pracować nasi wschodni sąsiedzi.

 • Rosja brzytwy się chwyta

  Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od prawdziwej bomby w postaci niespodziewanej podwyżki stóp procentowych, którą zaserwował nam Bank centralny Rosji. Decyzja ta jest tym bardziej zaskakująca, iż ma miejsce już 5 dni po kolejnej podwyżce.

 • Kierunek: wschód - praca w Rosji

  Antal Rosja przeprowadził badanie, na podstawie którego opracowano listę 10 najbardziej poszukiwanych specjalistów.

 • Rosja przegrała konkurencję w światowej gospodarce - powiedział w piątek szef Sbierbanku German Gref. Wskazał, że zakończył się "wiek ropy naftowej"; ocenił, że szansą dla Rosji byłaby zmiana całego systemu edukacji i włączenie się w rewolucję technologiczną.

 • Polak w Rosji na wagę złota

  Mieszkanie, szofer, pensja 20 tys. dolarów. Zachodnie koncerny, które wchodzą na rosyjski rynek, chętnie zatrudniają polskich menedżerów bo potrafią dogadać się z Rosjanami - pisze "Metro".

 • Agencja Moody's obniżyła rating Rosji

  Agencja Moody's obniżyła w piątek rating kredytowy Rosji do Baa2. To oznacza, że już tylko dwa stopnie dzielą kraj władany przez Putina od poziomu śmieciowego. Brak zaufania inwestorów, ucieczka kapitału i niekorzystne prognozy wzrostu wywołane przez konflikt na Ukrainie to główne powody obniżonej oceny.

 • Chcesz usprawnić proces rekrutacji? Podawaj w ogłoszeniach o pracy wysokość wynagrodzeń

  ...​W krajach takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Holandia czy nawet Rosja ujawnianie w ogłoszeniach o pracy informacji o oferowanym wynagrodzeniu jest na porządku dziennym. W Polsce większość firm tej praktyki nie stosuje. Coraz więcej z nich zdaje się jednak do niej przekonywać. Jakie korzyści może przynieść informowanie kandydatów o wysokości zarobków już na pierwszym etapie...

 • Siergiej Pugaczew, znany niegdyś jako "bankier Putina" wystąpił z pozwem przeciwko Rosji o 12 miliardów dolarów odszkodowania.