• Informacje na temat:

  co z ukrainą i rosją

Artykuły na temat: co z ukrainą i rosją
 • Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31-40 lat. Polska jest drugim - po Rosji - krajem, w którym chcą pracować nasi wschodni sąsiedzi.

 • Rosja chce krótkoterminowej umowy z Ukrainą w sprawie tranzytu gazu

  Rosja chce zawarcia krótkoterminowej umowy z Ukrainą w sprawie tranzytu gazu do Europy, by w tym czasie dokończyć budowę gazociągów, które omijają ten kraj - podała w piątek agencja Reutera, powołując się na źródła.

 • 174 400 miejsc pracy na Ukrainie

  W urzędach pracy 1 marca było zarejestrowanych 0,838 mln bezrobotnych wobec 0,823 mln na początku lutego. Ukrainą i jej gospodarką interesuje się wiele krajów, zwłaszcza po "rewolucji pomarańczowej" w 2004 roku, a obecnie - w związku z przejęciem rządu przez tzw. koalicję antykryzysową. Z ekonomicznego punktu widzenia - zainteresowanie to wynika z oczywistego faktu, że jest to największy...

 • Jak poinformował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz, Rosja i Ukraina osiągnęły porozumienie ws. zimowych dostaw gazu na Ukrainę. Obie strony nie podpisały jeszcze niezbędnych dokumentów.

 • Emigranci zarobkowi? Polscy pracodawcy nie mają czasu na czekanie

  Wyłączając Ukraińców, liczba obcokrajowców pracujących w Polsce w ubiegłym roku wzrosła trzykrotnie (w porównaniu do 2017 r.) - wynika z raportu Grupy Progres. Mimo napływu do naszego kraju osób pochodzących m.in. z Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu, Chin czy Rosji, nadal są oni mniejszością i stanowią ok. 10 proc. wszystkich pracowników tymczasowych. Pracodawcy są otwarci na emigrantów zarobkowych z innych niż Ukraina kierunków, jednak ich zatrudnienie to nie tylko czasochłonne formalności,...

 • Rozmowy gazowe między Rosją a Ukrainą: Unia chce przełamać impas

  Unia będzie chciała przełamać impas w rozmowach gazowych między Rosją a Ukrainą. We wrześniu możliwe są trójstronne pertraktacje.

 • Praca dla Polaków nie tylko w Unii

  Inżynierowie poszukiwani w Rosji i na Ukrainie, na kelnerów i sprzedawców czekają w Singapurze, a w Australii na górników.

 • Ukraina spróbuje się dogadać z Rosją w sprawie dostaw gazu

  Ukraina wciąż nie ma bezpiecznych źródeł zaopatrzenia w gaz ziemny. Pod koniec września może się odbyć kolejna tura trójstronnych rozmów gazowych między Rosją a Ukrainą z udziałem KE - zapowiedział w czwartek unijny komisarz ds. klimatu i energii Miguel Canete.

 • ​Gigantyczna fala Ukraińców zalewa nasz rynek pracy

  ...chętnie podejmują pracę w Polsce ze względu na bardzo niskie zarobki w ich kraju, pogarszającą się sytuację gospodarczą państwa oraz z powodu konfliktu z Rosją. W kwietniu przeciętna płaca na Ukrainie...

 • KE chce rozpocząć kolejną turę rozmów o gazie między Rosją a Ukrainą

  Komisja Europejska chce jak najszybciej doprowadzić do kolejnych rozmów gazowych miedzy Rosją a Ukrainą - poinformowało źródło unijne. Wiceszef KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz wysłał w tej sprawie listy do Moskwy i Kijowa.