• Informacje na temat:

  co zamierza putin

Artykuły na temat: co zamierza putin
 • Wygrana Władimira Putina zmieni nasz rynek pracy?

  Pracownicy z Ukrainy są obecnie zatrudnieni w co dziesiątej polskiej firmie (11 proc.), ale niebawem może być ich znacznie więcej. Do końca roku w naszym kraju może być nawet 2,5 mln Ukraińców. Powód tak dużej emigracji to wygrane wybory prezydenckie przez Władimira Putina i obawy o dalsze represje.

 • Weekendowy szczyt kanclerz Niemiec z prezydentem Rosji Władimirem Putinem jest szansą na skorygowanie poważnego geopolitycznego błędu - pisze w Politico John Vinocur, namawiając Angelę Merkel do "zatopienia" projektu Nord Stream 2.

 • 10,5 tysiąca ludzi straci pracę!

  ..., sprawę podziału ciężarów związanych z przejęciem spółki, mówiąc o sumie 4,5 mld euro, jaką rząd obiecał wesprzeć transakcję. W samych Niemczech Magna zamierza zredukować około 3000 miejsc pracy w nowym Oplu, a we wszystkich europejskich zakładach - 10 tys. Według koncepcji Magny w gliwickiej fabryce pracę mogłoby stracić ok. 180 osób. Czytaj również: Putin zadowolony z kupna Opla...

 • Gazociąg Nord Stream 2 to instrument polityczny w rękach prezydenta Rosji Władimira Putina, który uważa UE za wroga i dąży do jej podziału; nie powinniśmy mu na to pozwolić - apeluje grupa 13 europosłów w artykule opublikowanym w środę na łamach "FAZ".

 • Uncja szlachetnego kruszcu podrożała w minionym tygodniu o 3 procent i na zakończenie sesji w piątek kosztowała ponad 1260 dolarów. Właśnie podczas ostatniego dnia notowań kurs złota wykreślił roczne maksimum - przez moment uncja kosztowała niemal 1280 dolarów.

 • Putin: Zaopatrzenie Ukrainy w gaz jest zależne od tranzytu gazu rosyjskiego

  Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w sobotę, że zaopatrzenie Ukrainy w gaz zależy od tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium tego kraju. Kwestię tranzytu wymienił jako temat ewentualnych rozmów z prezydentem elektem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

 • Gazprom: Rozpoczęto budowę gazociągu Uchta-Torżok 2

  Gazprom przystąpił do układania gazociągu Uchta-Torżok 2. Jak podają rosyjskie media, transportowany nim będzie gaz dla planowanej magistrali Nord Stream 2. Budowę gazociągu zainaugurował prezydent Władimir Putin.

 • W oczekiwaniu na krach

  Trzy wydarzenia z ostatnich tygodni najlepiej charakteryzują stan rosyjskiego systemu bankowego oraz zagrożenia, z którymi będzie się mierzył w najbliższym czasie.

 • Spektakularna porażka Moskwy? Rosyjskie PKB per capita spadło prawie o połowę

  Poziom PKB na mieszkańca obniżył się w Rosji z 15 tys. do 8 tys. dol. Oficjalny wskaźnik bezrobocia wynosi co prawda tylko 6 proc., ale powróciło masowe zjawisko niepłacenia pensji na czas. Ponad 2 mln ludzi znalazło się na granicy ubóstwa.

 • Gazprom zamierza zbudować nad Bałtykiem zakłady przetwórstwa gazu

  Rosyjski koncern Gazprom planuje zbudowanie nad Bałtykiem wielkich zakładów przetwórstwa gazu połączonych z zakładami chemicznymi; będą one mogły przetwarzać do 45 mld metrów sześciennych gazu rocznie - podał w poniedziałek dziennik gospodarczy "Wiedomosti".