• Informacje na temat:

  czołgi leopard w polsce

Artykuły na temat: czołgi leopard w polsce
 • Miecze z własnej kuźni

  Armia ma pieniądze. Polski przemysł ma technologie (niektóre) i możliwości. Rolą rządu jest stymulacja i - w konsekwencji - mnożenie produkcji, a także eksportu.

 • Polska Grupa Zbrojeniowa planuje ekspansję na nowe rynki

  Krajowy przemysł obronny liczy na sukcesy eksportowe. Firmy wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej chcą zwiększać swoją obecność za granicą. Zdaniem ekspertów Polska chce podbić rynki

 • Polskie nowoczesne uzbrojenie na razie tylko w planach

  Gawron miał ratować stocznie, Iryda - PZL Mielec. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski z klęsk. Eksperci mają tę wiedzę, ale potrzeba politycznej woli - stałej, ponad kadencjami rządów.

 • Armia zagranicznych interesów

  Polska w latach 2013-2022 ma wydać 130 mld zł na modernizację uzbrojenia armii. Tak duże pieniądze mogłyby nie tylko dźwignąć, ale i rozwinąć polski przemysł zbrojeniowy. Rządzący są jednak "na kursie i ścieżce", by tę szansę zaprzepaścić...

 • Fuzja KWM i Nexter: Powstanie zbrojeniowy gigant

  Jest to najbardziej spektakularna od lat fuzja w przemyśle zbrojeniowym. Przez połączenie niemieckiej firmy zbrojeniowej KWM i francuskiego koncernu Nexter powstaje gigant o rocznych obrotach blisko 2 mld euro.

 • Macierewicz: Prezes PGZ odszedł, bo wypełnił obowiązki

  - Zmiana prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej nastąpiła, bo dotychczasowy, Arkadiusz Siwko, miał za zadanie uporządkować sytuację i dobrze wypełnił swoje obowiązki - oświadczył w czwartek szef MON Antoni Macierewicz. Od poniedziałku prezesem PGZ jest Błażej Wojnicz, dotychczasowy szef Polskiego Holdingu Obronnego.

 • Choć na sprzęt dla wojska wydajemy coraz więcej, to mniejsza część tego budżetu trafia do polskiego przemysłu. Od kilku lat corocznie jest to ok. 4 mld zł.

 • Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.

 • Pięciu prezesów w trzy lata? Tak się żyje w PGZ

  Wiceminister obrony i wiceszef resortu rozwoju dostali w grupie fotele prezesów. Idzie kolejna fala politycznych nominatów. A problemów przybywa. PGZ zrzesza kilkadziesiąt spółek, których łączne przychody w ubiegłym roku wynosiły prawie 5 mld zł, a skonsolidowana strata w 2017 r. - ponad 100 mln zł.

 • W MON eksploduje worek z prezentami. Resort wyda ponad 5 mld zł na nowe uzbrojenie

  W najbliższych tygodniach resort obrony podpisze umowy na zakup uzbrojenia wartego co najmniej pięć miliardów złotych.