• Informacje na temat:

  czy bezpiecznie płacić kartą przez internet

Artykuły na temat: czy bezpiecznie płacić kartą przez internet
 • Internet, smartfony i karty sprawiły, że wizyty w banku i gotówka odchodzą w niepamięć. Sprawdź, co zrobić, by uniknąć zagrożeń i płacić bezpiecznie.

 • Bezpieczne wakacje z kartą - porady dla podróżujących

  Płacenie kartą w czasie wakacyjnego wyjazdu ma w porównaniu z używaniem gotówki wiele zalet. Żeby jednak w pełni cieszyć się latem i urlopem, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Poniżej garść bezcennych wskazówek ekspertów firmy Mastercard, które pozwolą beztrosko spędzić czas i skupić się na wypoczynku oraz wakacyjnych przyjemnościach.

 • Jak bezpiecznie pożyczać i nie stracić

  ...1. Kredyt gotówkowy bez ukrytych opłat Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel. Nie musisz deklarować go w banku, a ten nie będzie weryfikował, na co je wydałaś. Decyzja o przyznaniu gotówki(...) karta kredytowa opłaca się tylko wtedy, gdy: Nie wypłacasz gotówki – możesz płacić kartą za zakupy i usługi, ale omijaj bankomaty. Transakcje gotówkowe są obciążone prowizją (ok. 3 proc. podejmowanej...

 • Płacić zbliżeniowo można nie tylko kartą, ale telefonem

  Coraz więcej Polaków może już płacić zbliżeniowo telefonem, a nie tylko kartą. Do grona banków, które oferują taką możliwość od wtorku dołącza ING Bank Śląski. Wcześniej płatności HCE wprowadziły między innymi Pekao, BZ WBK, PKO BP, Eurobank, Raiffeisen Polbank, Alior, Getin, Millennium, banki spółdzielcze ze zrzeszenia BPS i SGB. Do wprowadzenia płatności zbliżeniowych telefonem przymierza się

 • Z obawy o to, by nikt cię nie okradł, nie robisz zakupów online, a rachunki płacisz tylko na poczcie? Dowiedz się, co robić, by internetowe płatności były bezpieczne.

 • Transakcje kartą najbardziej narażone na oszustwa płatnicze w sieci

  Zjawisko oszustw płatniczych w handlu internetowym nie jest w Polsce tak powszechne, jak na świecie - wynika z badania EY i Nethone. W ostatnim roku zetknęła się z nim mniej niż jedna piąta firm, ale straty spowodowane takim zdarzeniem mogą być olbrzymie. Ryzykiem fraudu płatniczego najbardziej obciążone są płatności kartą, a te stanowią dziś ok. 10 proc. ogółu.

 • Wszystkie banki oferują i promują konta internetowe. Nic dziwnego, bo jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy i dla banków, i dla nas – ich klientów. Bankowość internetowa to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się usług bankowych. Z dostępu do konta za pomocą komputera lub telefonu korzysta już około 20 mln Polaków.

 • Jak nie dać się oszukać na święta?

  Zbliżające się święta, a z nimi potrzeba znalezienia idealnego prezentu, wypełniła większość centrów handlowych kupującymi. Tłoczno zaczyna się robić także w internecie, w którym wiele osób szuka podarunków dla bliskich. Niestety w tym okresie w sieci nasila się także działalność różnego rodzaju oszustów. Expander podpowiada, jak nie dać się nabrać na przedświąteczne "promocje" i bezpiecznie

 • Karty płatnicze i bankowość elektroniczna to wygoda. Coraz częściej płacimy za zakupy kartami, chętniej korzystamy z tak zwanej bankowości internetowej. Pani Aneta (52) również otworzyła konto przez internet. Przekonała się, że to nie tylko wygoda, ale też oszczędność czasu i pieniędzy.

 • Banki będą mogły profilować klientów w sposób zautomatyzowany, bez pytania ich o zgodę. Nie będą nawet musiały wykazywać, że jest to niezbędne do wykonania umowy. Niekontrolowana możliwość profilowania może być groźna.