• Informacje na temat:

  czy do chorwacji wymagany jest paszport

Artykuły na temat: czy do chorwacji wymagany jest paszport
 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  Jeśli po zniesieniu wiz przez kraje UE emigranci zarobkowi z Ukrainy wyjadą na Zachód, na polskim rynku pracy definitywnie skończy się era taniej siły roboczej. Niemieccy przedsiębiorcy już przygotowują oferty dla pracowników z Ukrainy.

 • BIG InfoMonitor: Zamiast Tunezji i Egiptu biura proponują inne kierunki, ale nie zwracają pieniędzy

  Aż 5 mln Polaków planuje w tym roku wyjechać na wakacje za granicę - szacuje Polska Izba Turystyki. Niestety niewielu rodaków rzetelnie przygotowuje się do zagranicznego urlopu.

 • Na wakacje do Chorwacji

  Bajeczna kraina, wymarzone miejsce na wakacyjny urlop. Ale czy stać Cię na to? Czy potrafisz się odnaleźć w tym kraju? Przedstawiamy kilka przydatnych rad, które będą Ci pomocne w zaplanowaniu niezapomnianych wczasów.

 • Wakacje: Lepiej zabrać dużo gotówki i trochę plastiku

  W najbardziej popularne kierunki wakacyjnych podróży Polaków najlepiej zabrać karty kredytowe, gotówkę i sakiewki z drobnymi na napiwki.

 • Apartament w Hiszpanii czy dom w Egipcie? Oto jest pytanie!

  Skończyły się czasy, kiedy pieniądze deponowano w banku. W ostatnich miesiącach, po kryzysie na rynku finansowym, wrócił dobry czas na inwestowanie w nieruchomości. Ciekawym sposobem na dywersyfikację portfela i pomnażanie kapitału może być inwestycja w apartament, dom lub nawet niewielkie mieszkanie położone w atrakcyjnym turystycznie miejscu na świecie.

 • Gdy turysta zboczy ze szlaku

  Co roku tysiące turystów, spędzających wakacje na terenach przygranicznych, błądzi lub zbacza ze szlaku, nielegalnie przekraczając granice. Zgodnie z kodeksem karnym takie zagubienie na granicy traktowane jest jako przestępstwo zagrożone grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności do dwóch lat. Istnieją jednak sytuacje, kiedy za przejście granicy w niedozwolonym miejscu nie grożą nam żadne sankcje.