• Informacje na temat:

  czy można odliczyć internet za 2012

Artykuły na temat: czy można odliczyć internet za 2012
 • Prosiłabym o podanie progów podatkowych obowiązujących przy rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych za zeszły rok. Interesuje mnie też sprawa ulgi internetowej – podobno miała zniknąć, ale została i uległa jakiejś istotnej zmianie. Iwona z Sieradza...

 • Biedronka i Lidl zarobią na świątecznych zakupach Polaków

  Według danych firmy Deloitte, jeszcze w 2012 r. jedynie 28 proc. badanych Polaków wybierało dyskonty, jako miejsce gdzie robili świąteczne zakupy spożywcze, rok później było to już 60 proc., a obecnie z wynikiem 63 proc. dyskonty są niekwestionowanym liderem na polskim rynku. Tym samym takie sieci jak Biedronka, Lidl, Netto, czy Aldi mogą liczyć, że polscy klienci tłumnie odwiedzą ich sklepy.

 • Mój mąż, wypełniając PIT, co roku odliczał ulgę za internet. Wiem, że ta ulga została zniesiona i mąż już z niej nie skorzysta. Ale podobno mają do niej prawo osoby, które nigdy z tego odliczenia nie korzystały. Czy jest to możliwe? Natalia z Poznania.

 • Trening czyni... przedsiębiorcę

  Sport uprawia codziennie 19 proc. Polaków w wieku produkcyjnym (18 - 64 lata), tj. około 4,5 mln osób. Dodając do tego młodzież można założyć, że około sześciu milionów Polaków jest bardzo aktywnych sportowo. Najpopularniejsze dyscypliny to jazda na rowerze, bieganie, pływanie i piłka nożna. Dla wielu Polaków sport jest tak ważną częścią życia, że chcieliby mu się całkowicie poświęcić. Kogo stać

 • Wydatki na internet można odliczyć od dochodu wyłącznie w dwóch kolejnych latach i tylko wtedy, gdy do tej pory z tej ulgi nie korzystaliśmy.

 • PiS, czyli Prezenty i Skubanko. Rząd dał wszystkim, komu teraz zabrać? Oto 7 opcji

  500+, obniżenie wieku emerytalnego, wyższa kwota wolna - wszystko kosztuje, a będzie kosztować jeszcze więcej. Rząd będzie musiał zacząć trałowanie podatkowe.

 • Do końca kwietnia br. trzeba złożyć zeznanie podatkowe za 2013 rok. Warto więc już dziś pomyśleć, czy uda się skorzystać z jakichś ulg.

 • Zmiany w korzystaniu z ulgi na internet

  Choć ulga internetowa nadal istnieje, to znacznie mniejsza liczba podatników będzie mogła z niej skorzystać. Prawo to przysługuje w tym roku tylko tym, którzy jeszcze nigdy nie odliczali ulgi na internet lub w ubiegłym roku skorzystali z tego prawa po raz pierwszy. Zmianie nie uległy natomiast ani wysokość ulgi, ani dokumenty, jakimi należy dysponować.

 • Ulga internetowa na nowych zasadach

  Słyszałem, że zmieniają się zasady korzystania z ulgi internetowej. Czy to prawda? Jak to wygląda w przypadku rozliczenia dochodów za 2012 rok? - pyta Maciej z Inowrocławia.

 • PIT Last Minute: Popularna ulga na internet już poza zasięgiem części podatników

  W zeznaniu rocznym za 2013 r. część podatników nie uwzględni już ulgi internetowej - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute. A była ona do tej pory najpopularniejszą spośród ulg odliczanych od dochodu - korzystało z niej co roku kilkanaście procent podatników.