• Informacje na temat:

  czy podatek vat może być kosztem

Artykuły na temat: czy podatek vat może być kosztem
 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  Zanim maszyny zniszczą ludzkość - jak w "Terminatorze" albo "Matrixie" - pozbawią nas zdobyczy państwa opiekuńczego. Zagrożone są nasze emerytury, renty, 500 plus, urlopy macierzyńskie. Chyba że rewolucja technologiczna pójdzie w parze z rewolucją podatkową.

 • Obecnie obowiązujące przepisy o VAT przypisują ustalanie dodatkowego zobowiązania podatkowego podatnikowi, który nierzetelnie rozlicza podatek VAT. Zaniżenie przez podatnika zobowiązania podatkowego w związku ze złożoną przez niego deklaracją VAT skutkuje wymierzeniem przez organ podatkowy sankcji w wysokości 30 proc. kwoty zaniżenia tego zobowiązania. Należy podkreślić, że obowiązuje także

 • Nieustannie słyszymy, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby być zatrudnionym na umowę o pracę. "Dbający" o nasze interesy nawołują, aby każdą relację pomiędzy osobą wykonującą pracę a zamawiającym ująć w rygory prawa pracy. Jakie są plusy i minusy otrzymywania wynagrodzenia w oparciu o stosunek pracy?

 • Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach. Niektóre są niekorzystne dla podatników

  Rząd przyjął cztery projekty zmian w podatkach. Będą nie tylko korzystne, ale też i niekorzystne dla podatników. Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) będzie złagodzony. Podobnie - wymogi raportowania schematów podatkowych. Niższa, 9-proc. stawka CIT nie będzie zależeć od rentowności.

 • Każdy pracownik może dostać 25 procentową podwyżkę

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców proponuje likwidację PIT i CIT oraz składek, m.in. na ZUS, czy NFZ. Zdaniem ZPP przyniosłoby to pracownikom 25 proc. podwyżkę płac, a budżetowi dodatkowe dochody. Eksperci odradzają pośpiech. Tymczasem analitycy rynku pracy prognozują, że w 2016 r. czekają nas podwyżki płac.

 • TK: Bez zwrotu VAT dla wygranej strony

  - Zgodne z konstytucją jest niezwracanie przez stronę przegrywającą proces podatku VAT stronie wygrywającej, reprezentowanej przez adwokata z wyboru - orzekł dziś Trybunał Konstytucyjny.

 • Co do zasady świadczenia dokonywane przez pracodawcę na rzecz pracowników lub ich ekwiwalenty stanowią przychód pracownika, a pracodawca jako płatnik jest zobowiązany do obliczenia, potrącenia i zapłaty zaliczki na podatek dochodowy z tego tytułu. Z opodatkowania jednak co do zasady wyłączone takie świadczenia, które wynikają z realizacji obowiązków nałożonych na pracodawców przez przepisy...

 • Sankcje w VAT za błędne rozliczanie podatku

  Ustawa o VAT zawiera przepisy dotyczące ustalania sankcji za nierzetelne rozliczanie podatku. Może być ona ustalona w trzech wysokościach, a mianowicie 20%, 30% lub 100%. Sankcja dotyczy w szczególności podmiotów, które w sposób niewłaściwy rozliczają podatek VAT, wskutek czego zostaje zaniżone zobowiązanie podatkowe lub zawyżona kwota nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na

 • Dla kogo opłacalne jest samozatrudnienie?

  Samozatrudnienie to potoczne określenie formy prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, która zastępuje wcześniejszy lub może zastąpić przyszły stosunek pracy.

 • Podatek VAT od kosztów sprzedaży samochodu

  Spółka zamierza sprzedać samochody osobowe, od których odliczała 50% podatku naliczonego. Czy od poniesionych kosztów zamieszczenia ogłoszenia o przetargu związanego z ich sprzedażą może odliczyć 100% VAT naliczonego?