• Informacje na temat:

  czy są wizy do turcji

Artykuły na temat: czy są wizy do turcji
 • Obywatelstwo ekonomiczne - szansa na rozwój czy zagrożenie?

  Obywatelstwo ekonomiczne, które w uproszczeniu można nazwać obywatelstwem za pieniądze, to według "The Economist" (27.09.2018 r. Genewa) wielki biznes i łatwe pieniądze dla małych krajów, ale też potencjalna szansa dla kryminalistów. Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra, pozbawiony władzy w wyniku zamachu stanu w 2006 r., zapytany o to, jak został obywatelem Montenegro odpowiedział "kupiłem wyspę". Wypowiedź tę można potraktować w kategorii żartu, ale w istocie nim nie jest. Obywatelstwo...

 • Do Europy za pracą. A za Ocean do rodziny, jako stali rezydenci, też by pracować, ale również do szkoły i na studia. Lepiej wykształceni i bogatsi imigranci z Afryki woleliby żyć w USA. Ci, których na to nie stać, zostają w obozach dla uchodźców lub próbują szczęścia, płynąc przez Morze Śródziemne do Europy. Młoda Afryka emigruje na potęgę. A wyż demograficzny dopiero się zaczyna.

 • Wakacje: Lepiej zabrać dużo gotówki i trochę plastiku

  W najbardziej popularne kierunki wakacyjnych podróży Polaków najlepiej zabrać karty kredytowe, gotówkę i sakiewki z drobnymi na napiwki.

 • Przyjeżdżają na zakupy i dla zdrowia

  Od lat najczęściej odwiedzają nas Niemcy, którzy przyjeżdżają na zakupy i żeby podleczyć zdrowie, ale ostatnio coraz liczniej ściągają do Polski Amerykanie, Kanadyjczycy, Australijczycy, Japończycy i... Koreańczycy. Według oceny Instytutu Turystyki w tym roku gościliśmy 15,1 mln turystów, czyli o 5,6 proc. więcej niż w 2004 r.

 • Polska: mały raj turystyczny

  Z każdym rokiem przyjmujemy coraz więcej turystów, którzy wydają u nas coraz więcej pieniędzy. Przepis na przyciągnięcie zagranicznych gości jest prosty: tanie linie lotnicze, tanie noclegi i tanie zakupy.