• Informacje na temat:

  czy ukraina jest w unii

Artykuły na temat: czy ukraina jest w unii
 • Praca dla Polaków nie tylko w Unii

  Z początkiem grudnia w największych internetowych giełdach pracy zamieszczono ponad 600 ofert* pochodzących z państw spoza Unii Europejskiej, takich jak Rosja, Ukraina czy nawet Singapur i Katar. Są(...) kierunkowe wyższe oraz biegła znajomość języka rosyjskiego. Oferty pracy na antypodach czy też w krajach arabskich stanowią 10 proc. propozycji zatrudnienia poza krajami Unii. W Australii poszukiwani są...

 • Unia ma poważny problem z Ukrainą

  Sytuacja na Ukrainie jest dużo bardziej niebezpieczna niż dekadę temu, gdy po pomarańczowej rewolucji swary w prozachodnim sojuszu doprowadziły do powrotu władzy prorosyjskiej Partii Regionów Wiktora Janukowycza - ocenił w piątek "Financial Times".

 • Czy niemiecki rynek pracy zabierze nam pracowników ze Wschodu?

  Niska stopa bezrobocia w Polsce, 1,5 miliona obywateli Ukrainy zasilających nasz rodzimy rynek pracy oraz zapowiedź otwarcia niemieckich granic dla pracowników spoza UE. Na ile kryzys polskiego rynku pracy jest realny? Czy zabraknie rąk do pracy na stanowiskach blue collar? Na te pytania odpowiada Anna Macheta, dyrektor ds. rozwoju w CPC Consulting Group, spółce LeasingTeam Group odpowiedzialnej...

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Polskie firmy szukają informatyków. Płacą coraz lepiej, ale chętnych do pracy wciąż jest za mało

  W polskich firmach dramatycznie brakuje informatyków. Mimo że warunki zatrudnienia, jakie są oferowane specjalistom, nie odbiegają już od tych, jakie są w innych krajach Unii Europejskiej, to chętnych do pracy jest wciąż za mało. Firmy z branży ściągają więc fachowców z zagranicy, nie tylko z krajów biedniejszych od Polski, lecz także np. z Grecji czy Hiszpanii.

 • Ukraina: Bogate regony chcą systemu federalnego

  Pomagamy Ukrainie przede wszystkim w walce z korupcją, reformie finansów i decentralizacji, służymy także pomocą finansową - mówi PAP wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. wsparcia reform na Ukrainie Artur Radziwiłł.

 • Ukraina zarabia w Polsce. Miliony płyną na Wschód

  ...- zdradza 26-letni Taras. Przyjechał z Ukrainy cztery lata temu. Skończył w Warszawie studia z turystyki, potem zaczął szukać pracy. Od kilku miesięcy jest(...) nie jest wyjątkiem. Takich historii, bliźniaczo podobnych do opowieści polskich emigrantów z Londynu, Madrytu czy Dublina, jest coraz więcej. Rośnie liczba obcokrajowców...

 • Unia energetyczna: Utopia, która nigdy nie będzie dobrze działać?

  Unia energetyczna ma być mechanizmem wsparcia gospodarek wchodzących w skład Unii Europejskiej w ich procesie budowania stabilności i bezpieczeństwa dostaw. To teoria. A jak idea wspólnego rynku ma działać w praktyce?

 • Polska nie ma co liczyć na ukraińskich informatyków, mimo że u nich jest poważny kryzys

  Z obserwacji ukraińskiego eksperta wynika, że klimat świadczenia usług IT w Polsce jest dużo lepszy niż w jego kraju. Jednak kultura wytwarzania bezawaryjnego oprogramowania i dostęp do dobrze płatnych zleceń pozostawia wiele do życzenia. Dlatego tamtejsi specjaliści nie bardzo garną się do pracy w naszych firmach. Nawet gdy do nas przybywają, to oprócz stałego etatu, który gwarantuje im legalny...

 • Ukraina: Amerykański funduszu zablokuje redukcję długu

  Sytuacja gospodarcza naszego sąsiada staje się dramatyczna. Ukraina stoi na progu niewypłacalności, dlatego musi nakłonić międzynarodowych wierzycieli do redukcji swojego zadłużenia. Zdaniem analityków nie będzie to łatwe.