• Informacje na temat:

  czy umowa zlecenie liczy sie do emerytury

Artykuły na temat: czy umowa zlecenie liczy sie do emerytury
 • ...niższe niż 85528 zł. Kwota wolna pozostaje dla p. Krzysztofa taka sama, jak w PIT za 2016 r., czyli 3091 zł. Dochód tylko ze zlecenia P. Maria ma zlecenie w dwóch firmach: w jednej zarabia 1200 zł(...) nie pracuje P. Anna zajmuje się domem, mąż zarabia 4,5 tys. zł na rękę (ponad 6,5 tys. zł brutto). Na jaki zwrot podatku mogą liczyć, jeśli będą rozliczać się wspólnie? l Na ok. 550-600 zł, bo przy...

 • Zagraniczna emerytura? To możliwe

  Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę. Gwarantuje to unijna koordynacja systemów.

 • W 2016 r. wiele korzystnych uprawnień pracowniczych!

 • Obywatelski projekt: Emerytura oparta o staż

  Obywatelski projekt zmian w ustawie emerytalnej, umożliwiający przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek, został wczoraj wieczorem skierowany przez Sejm do dalszych prac.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • PPK zwiększą nasze przyszłe emerytury?

  Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) może istotnie zwiększyć stopy zastąpienia przyszłych emerytur, nawet o 16 proc. Jak wynika z analizy firmy doradczej PwC, programy te z powodzeniem funkcjonują w wielu państwach świata, m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie. Stopa zastąpienia to stosunek wartości naszej emerytury do zarobków przed przejściem na emeryturę.

 • PiS łata dziury w systemie. Oskładkuje umowy o dzieło

  .... Objęcie ich składką emerytalną oznacza korzyść w postaci wyższej emerytury. Jednak czy inne składki są potrzebne, np. składka chorobowa? Skoro umowa o dzieło charakteryzuje się nieokreślonym czasem(...) chorobowe. Jeśli mamy do czynienia z autentyczną, a nie pozorną umową o dzieło, którą np. wydawnictwo zawiera z autorem książki na jakiś odległy termin realizacji - trudno na tej podstawie wyliczyć...

 • Jak obniżenie wieku emerytalnego wpływa na wysokość emerytur kobiet?

  Od października 2017 roku kobiety, które ukończyły 60 lat, a mężczyźni 65, uzyskali prawo do emerytury. Obniżenie wieku emerytalnego powoduje wzrost liczby wypłacanych emerytur i wiąże się również z konsekwencjami dla samych uprawnionych do świadczeń.

 • ...ubezpieczenie zdrowotne (uprawniające cię do bezpłatnego korzystania z publicznej służby zdrowia) oraz emerytalne (dlatego staż pracy na umowę-zlecenie będzie ci się liczyć do emerytury). Nie(...) dochodu. Nie masz więc m.in. prawa do bezpłatnego leczenia. Okres pracy na umowę o dzieło nie liczy się też do emerytury. Aby móc korzystać z publicznej opieki lekarskiej, szpitalnej, musisz sama opłacać...

 • Emerytura po 40 latach pracy - Sejm ma się zająć obywatelskim projektem

  Sejm podczas rozpoczynającego się we wtorek posiedzenia ma się zająć obywatelskim projektem zmian w ustawie emerytalnej, zakładającym, że kobiety i mężczyźni będą mogli przejść na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek.