• Informacje na temat:

  czy warto inwestować w fundusze inwestycyjne

Artykuły na temat: czy warto inwestować w fundusze inwestycyjne
 • ...z powrotem 189 zł (czyli 89 zł skapitalizowanych odsetek). To była naprawdę udana inwestycja. Między tymi skrajnymi biegunami są fundusze inwestycyjne, które mogą inwestować środki w różne instrumenty finansowe. Ich podział zależy od tego, w co inwestują. Są fundusze bezpieczne – należą do nich fundusze rynku pieniężnego. Są fundusze mieszane – czyli fundusze zrównoważone, stabilnego wzrostu. Są...

 • Trzech króli, czyli czy warto inwestować w złoto

  W starożytności mirra i kadzidło były towarami nie mniej wartościowymi niż złoto. Dziś tylko złocisty dar jest przedmiotem pożądania i, przede wszystkim, inwestycji. Od czasów chrystusowych złoty kruszec mocno się zdemokratyzował i sztabkę lub monetę może mieć praktycznie każdy. Jeśli jednak decydujemy się na większe inwestycje w złoto, powinniśmy być świadomi kilku podstawowych zasad.

 • Wszyscy wiemy, że powinniśmy oszczędzać, a jednak robimy to rzadko. Podpowiadamy, co zrobić, by rzeczywiście regularnie odkładać część pieniędzy i jak je najlepiej inwestować.

 • W co warto inwestować w trudnych czasach?

  W czasie bessy szansą na udane, choć wciąż przynoszące jednocyfrowe zwroty, inwestycje mogą być fundusze nieruchomości, sekurytyzacyjne i finansowania dla firm. Od początku roku na rynku rządzi jednak złoto.

 • ...informacje o Funduszach? Czytając analizy dotyczące funduszu, zwróćmy uwagę na podaną wartość tzw. jednostki rozrachunkowej. Im ta wartość jest wyższa, tym lepsze wyniki inwestycyjne osiągał(...)Warto wiedzieć, zanim wybierzesz ZUS czy OFE Choć to trudna decyzja, musimy ją podjąć i to niedługo. Warto jednak wiedzieć, że nasz wybór nie musi być ostateczny. Jeśli zechcemy go...

 • Ucz się na błędach innych, czyli jak mądrze inwestować kapitał

  Prawdziwość powiedzenia o uczeniu się na błędach innych sprawdza się również na rynku kapitałowym. Przyswojenie wiedzy na temat najczęstszych "grzechów" popełnianych przez inwestorów uchroni nas przez utratą znacznych środków, a tym samym zniechęceniem do dalszego inwestowania.

 • Na lokacie, w funduszu czy na koncie.

 • Ponad połowa Polaków trzyma oszczędności w skarpecie. Tylko niewielki odsetek decyduje się na inwestowanie swoich pieniędzy

  Polacy bardzo ostrożnie podchodzą do inwestowania - tylko niewielki odsetek decyduje się na oszczędzanie w jednostkach funduszy inwestycyjnych, inwestycje w akcje i obligacje czy odkładanie pieniędzy w ramach IKZE lub IKE.

 • ..., w których opiekun, aby dokonać jakiejkolwiek wypłaty, potrzebuje zgody sądu. Wybierając więc konkretną ofertę, warto się dobrze zastanowić, czy zostawić furtkę, która umożliwi nam szybką wypłatę części(...) Pieniądze na wkład własny przy kupnie mieszkania czy kieszonkowe na zagraniczny staż ułatwią życie nie tylko dziecku, ale także jego opiekunom. Dla wielu...

 • Zadane w tytule pytanie nie popadając w przesadę można nazwać "nieprzemijającym". Wciąż nurtuje nowe pokolenia pracowników i przedsiębiorców. Na czym tak naprawdę polega? Poznaj wady i zalety oszczędzania oraz inwestowania. A potem zarządzaj swoimi finansami najlepiej jak potrafisz.