• Informacje na temat:

  czy warto kupić akcje gpw

Artykuły na temat: czy warto kupić akcje gpw
 • Jak inwestować w nieruchomości - bezpośrednio czy przez fundusz?

  W ostatnich tygodniach bardzo dużo uwagi mediów i analityków skupia się na ocenie bieżącej sytuacji rynku nieruchomości w Polsce. Jedna strona mówi o trwającej hossie, dużej przewadze podaży nad popytem, bardzo szybkim tempie wyprzedawania ofert deweloperów oraz czynnikach, które w tej chwili stymulują popyt na tym rynku, ale już niedługo znikną.

 • Powodzeniem zakończyło się wezwanie na akcje Gekoplastu, jakie ogłosiła włoska grupa Karton S.p.A., branżowy nr 1 w Europie. W piątek nastąpiło rozliczenie transakcji, a byli akcjonariusze Gekoplastu powinni mieć już gotówkę na swoich kontach. W wezwaniu grupa Karton kupiła pośrednio 6 008 801 akcji, co odpowiada 99,3 proc. wszystkich walorów lidera produkcji płyt polipropylenowych w Europie

 • Dziś rano sytuacja na parach walutowych zdawała się względnie spokojna, przy czym można było np. tanio kupić euro za złotówki (kurs schodził wyraźnie poniżej 4,26). Obraz ten został jednak całkowicie odmieniony przez niespodziewaną decyzję Szwajcarskiego Banku Centralnego, który zdecydował się zrezygnować z obrony kursu EUR/CHF na poziomie 1,20.

 • L. Sobolewski: Warto zainteresować się rynkiem rumuńskim. Spółki z Bukaresztu dają najwyższą stopę dywidendy na świecie

  Rumuńska giełda, dziś mniejsza od warszawskiej siedmiokrotnie, na razie należy do grupy rynków granicznych, aspirujących do emerging markets. To sprawia, że część inwestorów nie bierze jej pod uwagę w swoich decyzjach inwestycyjnych. Jednak w Bukareszcie można zarobić i na wzroście cen akcji, i przez dywidendę (nagrodę z zysku).

 • Wyjaśnienie tego, czy w sprawie Autostrady Wielkopolskiej oraz sprzedaży Ciechu doszło do nadużyć, może trwać latami. Istotnym pytaniem jest to, czy problemy rodziny Kulczyków i te sprawy mogą wzbudzić obawy prywatnego kapitału przed robieniem interesów z państwem.

 • Banki - dobre, bo znowu polskie

  Repolonizacja sektora bankowego stała się faktem. To dobrze czy źle? Odpowiedź nie może być prosta: to zależy, co dalej...

 • Produkty strukturyzowane: Ryzyko braku ryzyka

  Czy kombinacja całkowicie różnych składników może w efekcie dać pożądany efekt? To zależy, co się kombinuje. W finansach jest to sprawa ryzykowna. A właśnie mniejsze ryzyko miało być efektem powstania produktów strukturyzowanych, łączących w sobie cechy różnych instrumentów inwestycyjnych.

 • Na Zachód marsz

  Wielton, Global Cosmed, Izo-Blok czy Medort to polskie spółki, które w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy przejęły swoich niemieckich konkurentów. Dziś wprowadzają własne strategie, pomagają im stanąć na nogi. A to na pewno nie koniec biznesowych zakupów za Odrą.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.