• Informacje na temat:

  czy zloto stanieje

Artykuły na temat: czy zloto stanieje
 • Dolar, peso, giełdy tracą, Trump bliżej prezydentury

  Dolar amerykański i meksykańskie peso traciły w środę na wartości; o ponad 5 proc. spadły notowania na amerykańskiej i tokijskiej giełdzie w sytuacji, gdy zbliża się perspektywa wygranej wyborów prezydenckich przez kandydata republikanów Donalda Trumpa.

 • Guru inwestorów nie wierzą w złoto?

  Warren Buffett zarzeka się, że nie kupiłby złota, nawet gdyby staniało do 800 dolarów za uncję. George Soros mocno ograniczył ilość posiadanego kruszcu jeszcze przed ostatnią falą spadków notowań. Wiarę w złoto stracił niedawno nawet najbardziej zagorzały jego zwolennik John Paulson, zniechęcony ogromnymi stratami, jakie poniósł zarządzany przez niego fundusz.

 • Złoto - początki trendu spadkowego?

  Szczerze mówiąc, nie wierzę w analizę techniczną. Czasem jednak wnioski z niej mogą same w sobie stanowić informację fundamentalną - określony kształt wykresu może skłonić inwestorów do zachowania zgodnego ze schematem hossy albo bessy.

 • Kogo ubrali w "złoto biedaków"?

  Miniony tydzień przyniósł potężną przecenę na rynku surowców. Najważniejsze dla gospodarki materiały staniały średnio o 10 procent. Czy to okazja, by włączyć te aktywa do portfela?

 • Inwestorzy wykorzystują słabość dolara

  Złoto zdrożało wczoraj na otwarciu europejskich rynków prawie o 4 USD za uncję. Sprawiło to przede wszystkim rekordowo silne euro, a do zwyżki cen złota przyczyniły się trwające już trzeci dzień spadki na największych giełdach Starego Kontynentu.

 • Czy to koniec dolara?

  Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy amerykańska waluta staniała w relacji do złotego aż o 40 groszy. A w ciągu ostatnich siedmiu lat o blisko 2 złote i 30 groszy. Czy to koniec panowania niegdysiejszego cesarza kantorów i króla spekulantów?

 • Daje zarobić od dwunastu lat. Jak będzie w 2013 roku?

  Niewiele dni dzieli nas już od zakończenia dwunastego roku hossy na rynku złota. Czy rok 2013 przyniesie trzynasty z rzędu wzrost cen kruszcu?

 • Ostatnie dni i tygodnie nie należą do najspokojniejszych na rynkach finansowych. Bardzo nerwowo było na giełdach papierów wartościowych. Nieco mniej zamieszania widać było na rynku walutowym.

 • W minionym tygodniu słabe dane z chińskiej gospodarki (PKB +7,7% vs 8% oczek.) sprowokowały do silnej przeceny na rynku surowców. Miedź straciła 5,6%, ropa 3,1%, a złoto staniało o 5,8% już drugi tydzień z rzędu. Spadki notowań surowców zbiegły się z korektą na wygrzanych indeksach giełd rozwiniętych.

 • Z tak wielkim rozchwianiem cen surowców jak w ostatnich dniach, mieliśmy do czynienia dokładnie na początku marca, gdy rodziła się ostatnia fala wzrostów na światowych giełdach.