• Informacje na temat:

  czy zus wypłaci zawieszone emerytury

Artykuły na temat: czy zus wypłaci zawieszone emerytury
 • Zmiana przepisów w 2011 r. spowodowała, że w styczniu 2012 r. straciłam emeryturę. Nie chciałam bowiem zrezygnować z etatu. Podobno teraz istnieje szansa na odzyskanie zabranych przez ZUS pieniędzy. Czy to prawda? Irena z Białej Podlaskiej.

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze emerytury dla osób, które uzyskały je w wyniku obniżenia wieku do nich uprawniającego - do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - powiedziała w rozmowie z PAP prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska.

 • ...emerytury czytelnicy zadali naszym ekspertom z ZUS. Oto ich rady. Dla absolwentów studiów Pani Anna ukończyła 5-letnie studia w 1995 r. Po studiach, do końca 1998 r. była zatrudniona tylko 3 lata (czyli(...) wniosku o emeryturę (czyli w 2016 r.). Wskaźnik dalszego trwania życia ustala co roku GUS, i z każdym rokiem ten wskaźnik jest wyższy, ponieważ Polacy żyją dłużej! ZUS musi wypłacić emeryturę...

 • Wszystko, co trzeba wiedzieć o trzynastej emeryturze

  Pierwsze pieniądze dotrą do prawie miliona osób pobierających świadczenia z ZUS już 30 kwietnia. Jednorazowe dodatkowe wsparcie jest przyznawane z urzędu, więc nie trzeba składać żadnych wniosków o jego wypłatę. Wyniesie ono 888,25 zł netto.

 • Jeśli zatrudniony emeryt nie rozwiąże umowy o pracę, ZUS od 1 października zawiesi wypłatę świadczenia - przypomina "Rzeczpospolita". Nie oznacza to, że rozstanie z firmą musi nastąpić od soboty.

 • Morawiecki o OFE i nowym systemie oszczędzania na emeryturę w III Filarze

  Rozwiązania dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych i Otwartych Funduszy Emerytalnych trafią na ścieżkę legislacyjną w najbliższych miesiącach - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki pytany o to na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych ma być elementem III Filaru Emerytalnego obok innych programów dodatkowego oszczędzania na emeryturę

 • Pracodawca informuje ZUS o przychodach emerytów i rencistów

  Emeryci i renciści mogą podejmować dodatkowe zatrudnienie, służbę lub inną pracę zarobkową albo prowadzić pozarolniczą działalność. Podejmowanie wskazanych form aktywności nie jest zabronione. Świadczeniobiorca musi jednak liczyć się z obowiązkiem poinformowania organu rentowego o różnych okolicznościach związanych z taką aktywnością. Co więcej, analogiczny obowiązek spoczywa m.in. na pracodawcy.

 • Sprawdź, czy u byłego pracodawcy nie zostały Twoje oszczędności emerytalne

  Przy zmianie pracy Polacy niejednokrotnie zapominają o swoich oszczędnościach zgromadzonych w pracowniczych programach emerytalnych. Co się dzieje z pieniędzmi pozostawionymi w programie, który prowadzi były pracodawca? Jak je odzyskać?

 • Efekt obniżenia wieku emerytalnego: Świadczenia mężczyzn o 80 proc. wyższe niż dla kobiet

  Niższe świadczenia i duża różnica między kwotami wypłacanymi kobietom i mężczyznom: to skutek obniżenia wieku kończenia aktywności zawodowej.

 • KNF zawiesiła działalność SKOK Polska i wystąpiła o ogłoszenie jej upadłości

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zawiesiła z dniem 25 lutego działalność SKOK Polska i postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej kasy spółdzielczej - poinformowała KNF w komunikacie.