• Informacje na temat:

  czym opłaca się handlować

Artykuły na temat: czym opłaca się handlować
 • Komu opłaca się małżeństwo

  Wiele tego przedwiośnia mówiono i spierano się nad Wisłą o związki partnerskie i o małżeństwo. I wiele jeszcze razy pewnie o tym usłyszymy. W debacie argumentów ekonomicznych padało niewiele. A to dość dziwne, bo jest ich zatrzęsienie.

 • Bitcoin: Król rynku czy spekulacyjna bańka?

  Nie widać kresu szaleństwa wywołanego przez kryptowaluty. Jedni uważają, że oto inwestorzy odrywają się z pożytkiem dla siebie od skostniałego, zmonopolizowanego przez banki systemu finansowego. Inni ostrzegają: kryptowaluty mogą służyć tworzeniu piramid finansowych. Są niebezpieczne. Tymczasem bitcoin ustanawia nowe rekordy popytu.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  .... Mobilność niejedno ma imię. Choć ostatnimi czasy to określenie przyzwyczailiśmy się wiązać z telefonami komórkowymi, w swoim pierwotnym znaczeniu jest niczym innym jak pewną ruchliwością(...) się z kurnika. Rzucił szkołę i zaczął handlować kwiatami. Polska - Holandia, dnie i noce w tirze, poznał wszystkie bazary i giełdy samochodowe na zachodzie Polski. Cygańskie życie. Na świat miał...

 • Mogą już pożreć wszystkie banki świata. Czy zechcą?

  Najpotężniejsze banki świata drżą przed nimi jak ziemia pod biegnącym stadem słoni. Próbują zrobić to samo, co one, podobnie, równie zwinnie, równie intuicyjnie - i wychodzi tak sobie. Mamy za mało pieniędzy na inwestycje w technologie, a oni je mają - skarżą się banki na całym świecie. Czy big-techy połkną banki? Tak. Jeśli zechcą.

 • Niestrawność po McPracy

  McPraca jest zła dla młodych ludzi - głosił artykuł opublikowany 27 lat temu w "The Washington Post". Dziś dziesiątki tysięcy wchodzących w dorosłość Polaków, podobnie jak ich koledzy z innych krajów, pracują w taki sposób. Czy rzeczywiście tracą czas?

 • Każda firma na rynku ma coś za uszami, tylko nie każda jeszcze dała się złapać

  Zatruwają, oszukują, okradają klientów i inwestorów. Czasami bezkarnie. Ale za ich istnienie nie obwiniajcie wolnego rynku.

 • Słodkie życie w kryzysowej Hiszpanii

  ...przychodzą tłumnie. Na początku z półek znikało wszystko, bo Rosario ograniczała asortyment wiedząc, że zamknie sklep. - Nie miałam czym handlować. Zaryzykowałam i postawiłam na urozmaicenie(...) Praca za granicą - gdzie teraz opłaca się pojechać? Porozmawiaj na Furom...

 • Nadchodzą zmiany w płatności VAT

  Zastosowanie split paymentu zgodnie z ustawą będzie dobrowolne. Przy dłuższym łańcuchu dostaw, jeśli znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się podzielić płatność, czyli zastosować split payment, to wówczas może "wymusić" wprowadzenie tego mechanizmu przez innych kontrahentów - mówi Tomasz Pabiański, dyrektor w dziale podatkowo-prawnym PwC.

 • Po 16 latach wygrali walkę o VAT, a fiskus nie chce im go oddać

  Spółka przez ponad 16 lat walczyła o odzyskanie pieniędzy. Gdy w końcu wygrała w sądzie, usłyszała, że prawo do zwrotu już się przedawniło. I to co najmniej 9 lat temu.

 • ObserwatorFinansowy.pl: W zamyśle swoich twórców euro miało być nie tylko narzędziem oliwiącym europejski wspólny rynek, lecz także istotną waluta globalną, zagrożeniem dla dolara. Nie stało się nim. Dlaczego?