• Informacje na temat:

  czym opłaca się handlować

Artykuły na temat: czym opłaca się handlować
 • Komu opłaca się małżeństwo

  Wiele tego przedwiośnia mówiono i spierano się nad Wisłą o związki partnerskie i o małżeństwo. I wiele jeszcze razy pewnie o tym usłyszymy. W debacie argumentów ekonomicznych padało niewiele. A to dość dziwne, bo jest ich zatrzęsienie.

 • Bitcoin: Król rynku czy spekulacyjna bańka?

  Nie widać kresu szaleństwa wywołanego przez kryptowaluty. Jedni uważają, że oto inwestorzy odrywają się z pożytkiem dla siebie od skostniałego, zmonopolizowanego przez banki systemu finansowego. Inni ostrzegają: kryptowaluty mogą służyć tworzeniu piramid finansowych. Są niebezpieczne. Tymczasem bitcoin ustanawia nowe rekordy popytu.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  .... Mobilność niejedno ma imię. Choć ostatnimi czasy to określenie przyzwyczailiśmy się wiązać z telefonami komórkowymi, w swoim pierwotnym znaczeniu jest niczym innym jak pewną ruchliwością(...) się z kurnika. Rzucił szkołę i zaczął handlować kwiatami. Polska - Holandia, dnie i noce w tirze, poznał wszystkie bazary i giełdy samochodowe na zachodzie Polski. Cygańskie życie. Na świat miał...

 • Każda firma na rynku ma coś za uszami, tylko nie każda jeszcze dała się złapać

  Zatruwają, oszukują, okradają klientów i inwestorów. Czasami bezkarnie. Ale za ich istnienie nie obwiniajcie wolnego rynku.

 • Niestrawność po McPracy

  McPraca jest zła dla młodych ludzi - głosił artykuł opublikowany 27 lat temu w "The Washington Post". Dziś dziesiątki tysięcy wchodzących w dorosłość Polaków, podobnie jak ich koledzy z innych krajów, pracują w taki sposób. Czy rzeczywiście tracą czas?

 • Nadchodzą zmiany w płatności VAT

  Zastosowanie split paymentu zgodnie z ustawą będzie dobrowolne. Przy dłuższym łańcuchu dostaw, jeśli znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się podzielić płatność, czyli zastosować split payment, to wówczas może "wymusić" wprowadzenie tego mechanizmu przez innych kontrahentów - mówi Tomasz Pabiański, dyrektor w dziale podatkowo-prawnym PwC.

 • Słodkie życie w kryzysowej Hiszpanii

  ...przychodzą tłumnie. Na początku z półek znikało wszystko, bo Rosario ograniczała asortyment wiedząc, że zamknie sklep. - Nie miałam czym handlować. Zaryzykowałam i postawiłam na urozmaicenie(...) Praca za granicą - gdzie teraz opłaca się pojechać? Porozmawiaj na Furom...

 • Po 16 latach wygrali walkę o VAT, a fiskus nie chce im go oddać

  Spółka przez ponad 16 lat walczyła o odzyskanie pieniędzy. Gdy w końcu wygrała w sądzie, usłyszała, że prawo do zwrotu już się przedawniło. I to co najmniej 9 lat temu.

 • Potencjał i boom

  Producenci materiałów budowlanych nie będą mieli w najbliższych latach problemów z zaspokojeniem potrzeb rynku. Nie obędzie się jednak bez zakłóceń, w tym logistycznych, a także skoku cen.

 • Amber Gold przy kryptowalutach to może być pikuś

  Po ostatniej fali spadków notowań posiadacze akcji we wszystkich krajach połączyli się w bólu z posiadaczami kryptowaluty bitcoin. Ale to poczucie straty to chyba jedyna rzecz, która łączy obydwa światy - oczywiście poza prawem popytu i podaży. Na giełdzie akcji i kryptowalut można dużo zyskać i dużo stracić. I tu, i tu, niektórych może zaślepić żądza zysku.