• Informacje na temat:

  d1 przez czechy

Artykuły na temat: d1 przez czechy
 • Czechy - nowy kierunek wyjazdów za pracą

  ...także kulturowo. Popularnym kierunkiem stały się szczególnie Czechy. U naszych południowych sąsiadów Polacy otrzymać mogą od 2,5 do 5 tys. zł na rękę, nie ponosząc kosztów zamieszkania. Zamachy(...). Czechy przekonują do siebie nie tylko poczuciem bezpieczeństwa i bliskością lokalizacji - nad Wełtawę po pracę wybierają się głównie mieszkańcy południowych regionów Polski, niektórzy wręcz dojeżdżają do...

 • Ministrowie rolnictwa Czech i Polski będą dziś rozmawiać przez telefon na temat kontroli polskiej żywności.

 • Czechy: Średnia płaca w I kwartale o 8,6 proc. wyższa niż rok wcześniej

  Średnia płaca brutto w Czechach wzrosła w pierwszym kwartale br. w porównaniu z tym samym okresem 2017 roku o 8,6 proc., do 30 265 koron (5046 złotych), a przez ubiegłe 10 lat o dwie piąte - podał w poniedziałek Czeski Urząd Statystyczny (CzSU).

 • Forbis Design&Build jest przykładem jednej z prężnie działających firm, które z powodzeniem podbijają zagraniczne rynki, regularnie rozbudowując swoje portfolio. Spółka zajmująca się kompleksowymi rozwiązaniami dla branży retail postawiła ostatnio na rynki naszych południowych sąsiadów - Czech i Słowacji.

 • Dla Ukraińców stajemy się krajem tranzytowym. Oprócz Niemiec zaczynają się liczyć Czechy i Słowacja

  .... Negatywnie może to również wpłynąć na terminowość realizacji usług wykonywanych przez polskich przedsiębiorców. Dlatego już teraz, coraz więcej firm zaczyna sięgać po pracowników z krajów azjatyckich. Wynika to także z faktu, że personel z Ukrainy podejmuje zatrudnienie w krajach sąsiedzkich - Czechach czy Słowacji. - Perspektywa zmiany polityki zatrudnienia pracowników ze wschodu przez naszych...

 • Czechy likwidują drugi filar ubezpieczenia emerytalnego

  Czechy likwidują drugi filar ubezpieczenia emerytalnego zaledwie po półtora roku jego istnienia. Zaważyła na tym ekonomia, ale również polskie doświadczenia z OFE.

 • 107 tysięcy wolnych miejsc pracy w Czechach

  ...z uwagi na zdrowe finanse państwa (Czechy są teraz w europejskiej czołówce). Babiš dodał, że rok 2016 będzie na razie ostatnim, gdy państwo wyda tyle pieniędzy na nowych pracowników. Potem skieruje swoją(...) 2011), głoszącą hasła walki z korupcją i uzdrowienia systemu politycznego, deklarując udział w wyborach parlamentarnych. Rozwój działalności partii zbiegł z nabyciem przez Agrofert grupy mediowej...

 • Czechy nas nie trawią. Czarny PR blokuje naszą żywność

  Czechy spadły z trzeciej na piątą pozycję wśród największych odbiorców polskiej żywności.

 • Ukraińscy pracownicy wjeżdżają do Czech przez Polskę - "Lidove Noviny"

  Wielu ukraińskich pracowników przedostaje się do Czech przez Polskę, ponieważ taki sposób jest łatwiejszy niż długie czekanie na wizy; dzięki temu czeskie firmy zdobywają potrzebnych pracowników - pisze w poniedziałek czeski dziennik "Lidove Noviny".

 • Dwa tysiące Polaków straci pracę w Czechach?

  Czeskie konsorcjum węglowe OKD złożyło do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Rząd nie ma zamiaru pomóc firmie. Oznacza to spore problemy dla zatrudnionych tam Polaków.