• Informacje na temat:

  daleki wschod rosji

Artykuły na temat: daleki wschod rosji
 • Cudzoziemcy z Dalekiego Wschodu i Azji ratunkiem dla polskiego rynku pracy

  Rośnie liczba nieobsadzonych miejsc pracy. Na koniec 2017 roku było blisko 120 tys. wakatów. Luki na rynku pracy nie są już w stanie zapełnić pracownicy ze Wschodu. Dlatego coraz więcej firm sięga po osoby z krajów azjatyckich - Nepalu, Indii czy Bangladeszu. Zdaniem ekspertów potrzebne są jednak zmiany w ich zatrudnianiu, m.in. ujednolicenie procedur w urzędach, ułatwienia w pozyskaniu wiz do...

 • Rosja ucieka przed sankcjami daleko na Wschód

  Rosja podpisała z Chinami szereg umów, w tym o gazie, które Kreml uważa za dowód na zmianę kierunku polityki w stronę Azji i które mają jej pomóc poradzić sobie z następstwami zachodnich sankcji nałożonych w związku z kryzysem ukraińskim.

 • Na Wschód po pracę

  Rosja potrzebuje doświadczonych specjalistów z różnych branż. Firmy kuszą kandydatów do pracy na Wschodzie atrakcyjnymi wynagrodzeniami i pakietami socjalnymi.

 • Branża odzieżowa rzuci wyzwanie Dalekiemu Wschodowi?

  Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński przekonywał wczoraj na Targach Mody Ptak Expo w Rzgowie k. Łodzi, że nadchodzą świetne czasy dla polskiego przemysłu odzieżowego.

 • Firmy rekrutują na Wschodzie

  Polskich autostrad nie będą budować pracownicy z Dalekiego Wschodu.

 • Rosja kusi inwestorów z Azji!

  Rosja kusi inwestorów z Azji. Rosyjski prezydent Władimir Putin oświadczył w piątek, że zależy mu na inwestycjach krajowych, jak i zagranicznych, szczególnie na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

 • Pracownik w sieci, czyli o szukaniu pracy przez social media

  Adecco przebadało 4 tysiące pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej pod kątem poszukiwania pracy przy użyciu mediów społecznościowych. Była to część szeroko zakrojonych badań, w których wzięło udział ponad 17 tysięcy kandydatów i 1500 rekruterów z całego świata.

 • Rosja nie zrobiła krzywdy naszemu eksportowi. Teraz czas na Hiszpanię

  Po zahamowaniu eksportu na Wschód, polskie firmy zapukały do innych drzwi. Najszerzej otworzyły się te do Hiszpanii, która już żegna kryzys.

 • 25 tysięcy osób czeka na polską wizę w New Delhi. Do pracy w Polsce jadą m.in. Hindusi i Nepalczycy

  ...bezskutecznie próbuje zarejestrować swój wniosek o wizę już od ośmiu miesięcy. Pracodawcy w Polsce w poszukiwaniu rąk do pracy werbują pracowników z krajów Dalekiego Wschodu. W czołówce są Nepal, Indie(...) lokalizacjach. Według Lomparta trwają prace nad udzieleniem zamówienia publicznego. Pomysł nie jest nowy. Podobne rozwiązania zostały już wprowadzone w Rosji i na Ukrainie, centra wizowe prowadzone przez...

 • Jak daleko na Białoruś? Kto traci na braku zaufania?

  Jeżeli brakuje zaufania we współpracy gospodarczej z Białorusią, to raczej po stronie silniejszej, polskiej. Czy to uzasadniona nieufność? I kto na tym traci?