• Informacje na temat:

  dane gus

Artykuły na temat: dane gus
 • Szokujące dane GUS. Niezbędna reforma 500 plus

  Aktywność zawodowa młodych kobiet w Polsce spadła do najniższego poziomu od co najmniej 19 lat - wynika z najnowszej publikacji GUS. Dane pokazują również, jak zaskakująco niski jest poziom aktywności wśród rodzin z jednym dzieckiem pobierających świadczenie Rodzina 500 plus - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • GUS otworzył dostęp do swojego Banku Danych Lokalnych, największej w Polsce bazy danych lokalnych i regionalnych o gospodarce, społeczeństwie i środowisku - poinformował we wtorek Urząd. Korzystanie z nich jest bezpłatne i nielimitowane.

 • MRPiPS: Dane GUS nie wskazują, że "500 plus" to bezpośredni czynnik dezaktywizacji zawodowej kobiet

  Dane GUS nie wskazują, że pobieranie świadczenia wychowawczego z programu "Rodzina 500 plus" jest bezpośrednią i jedyną przyczyną wzrostu bierności zawodowej kobiet; dezaktywizacja zawodowa może wynikać z wielu przyczyn innych niż opieka nad dzieckiem - oświadczyło MRPiPS.

 • GUS publikuje dane makro za grudzień

  Główny Urząd Statystyczny podał dane makroekonomiczne opisujące stan polskiej gospodarki za grudzień 2015 roku, w tym m.in. stopę bezrobocia i sprzedaż hurtowa i nowe zamówienia w przemyśle. Zaskoczeniem jest natomiast szacunek PKB za miniony rok, który wyniósł 3,6 proc., przy konsensusie 3,5 proc. i wzroście o 3,3 proc. w 2014 roku.

 • GUS: Najkrócej pomagający członkowie rodzin

  Zatrudniony w sektorze prywatnym pracuje przeciętnie 39 godzin tygodniowo. Ten z sektora publicznego - o dwie godziny mniej. W jakich branżach pracuje się najlżej? Główny Urząd Statystyczny opublikował raport "Aktywność ekonomiczna ludności Polski". Najnowsze dane dotyczą IV kwartału 2015 r. Ilu nas pracuje?

 • Cztery wiadomości dobre i cztery złe - nowe dane GUS

  W 2017 r. Polska rozwijała się najszybciej od sześciu lat - informuje GUS. W ostatnim kwartale wreszcie ruszyły inwestycje, co pozwala z optymizmem spojrzeć na bieżący rok. GUS udostępnił także publikację o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju, która jednak już nie jest tak jednoznacznie optymistyczna - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • ​Uważasz, że zarabiasz zbyt mało? To może być wina GUS

  Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 2017 r. wynosiło w Polsce 4220,69 zł. Jak się to ma do rzeczywistości? Nijak, a to dlatego, że dane GUS mocno zamazują obraz faktycznej sytuacji zarobkowej Polaków.

 • GUS opublikował dane o bezrobociu

  Spada bezrobocie - we wrześniu bez pracy było w Polsce 6,8 procent osób. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

 • Sensacyjne wyniki badania GUS. 500 plus jednak zachęca do podejmowania pracy

  GUS zapytał 300 tys. osób o to, jak fakt pobierania świadczenia na dzieci wpłynął na ich życie zawodowe. 76 tys. przyznało, że dzięki temu zaczęło pracę, a kolejne 75 tys. rozpoczęło jej poszukiwania(...) zatrudnienia, dezaktywizuje przede wszystkim kobiety. GUS zadał Polakom pytanie o wpływ 500+ na ich życie zawodowe przy okazji cyklicznego badania aktywności ekonomicznej BAEL. - Chcieliśmy sprawdzić...

 • GUS podał dane o produkcji i sprzedaży

  Produkcja przemysłowa w marcu wzrosła tylko o 0,5 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 6,8 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. W marcu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 3,0% (wobec wzrostu o 6,2% przed miesiącem oraz o 6,6% w marcu ub. roku). Dane te są znacznie poniżej prognoz i oznaczają mocne wyhamowanie naszej