• Informacje na temat:

  dane gus o bezrobociu

Artykuły na temat: dane gus o bezrobociu
 • W końcu lipca br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wynosiła 1 mln 953,2 tys. i obniżyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem o 11,2 tys., ale była wyższa w skali roku o 90 tys. (o 0,5 pkt proc.) - podał GUS. 53,2 proc. zarejestrowanych bezrobotnych to kobiety.

 • GUS opublikował dane o bezrobociu

  Spada bezrobocie - we wrześniu bez pracy było w Polsce 6,8 procent osób. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

 • Bezrobocie w UE w lipcu 2013 roku - oto najnowsze dane Eurostatu

  Bezrobocie w Europie przestało rosnąć, ale wciąż pozostaje na rekordowo wysokim poziomie. Eurostat opublikował właśnie najnowsze dane na temat rynku pracy w UE.

 • Bezrobocie w maju wyniosło 10,8 proc. wobec 11,2 proc. w kwietniu - poinformował GUS. Najwyższe bezrobocie - 17,3 proc. - było w woj. warmińsko-mazurskim, a najniższe - 7,2 proc. - w wielkopolskim. Zdaniem ekspertów, dalszy spadek bezrobocia będzie wspierał konsumpcję.

 • Rafalska spodziewa się dalszej poprawy na rynku pracy

  ...​Szefowa resortu pracy Elżbieta Rafalska w komentarzu do piątkowych danych GUS o bezrobociu powiedziała, że spodziewa się dalszej poprawy na rynku pracy.

 • GUS podał dane o bezrobociu w marcu 2015 r.

  W końcu marca 2015 r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1860,6 tys. osób (w tym 938,7 tys. kobiet) i była niższa niż przed miesiącem o 58,1 tys. osób.

 • Aktywność zawodowa Polaków niższa niż Greków

  ...- Nowe dane o rekordowo niskim bezrobociu i silnym popycie na pracowników zaburzają obraz poważnych problemów strukturalnych dotyczących zatrudnienia i aktywności zawodowej Polaków - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • GUS podał dane o bezrobociu w styczniu 2015

  Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 12 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. W urzędach pracy zarejestrowanych jest milion 918 tysięcy 600 osób. Wcześniej ministerstwo pracy szacowało, że bezrobocie w styczniu było na poziomie 12,1 procent.

 • Polskie bezrobocie staje się naszym przekleństwem

  Aktywność zawodowa Polaków spadła do najniższego poziomu od trzech lat, a zatrudnienie rośnie tylko w sektorze publicznym. Mamiąc się danymi o malejącym bezrobociu, trwonimy okres dobrej koniunktury, nie wprowadzając reform strukturalnych. Wkrótce wszyscy za to zapłacimy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl. Na przestrzeni 12 miesięcy ponad 200 tys. osób przestało szukać pracy.

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o bezrobociu w sierpniu

  Stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu br. wyniosła 7 proc., wobec 7,1 proc. w lipcu br. - poinformował w piątek GUS w Informacji o Sytuacji Społeczno-Gospodarczej kraju w sierpniu 2017 r.