• Informacje na temat:

  dane gus o inflacji

Artykuły na temat: dane gus o inflacji
 • GUS notuje drastyczny spadek naszych płac!

  ...2013 roku spadło w ujęciu rocznym o 0,8 proc. oraz wzrosło o 0,5 proc. miesiąc do miesiąca. Bezrobocie ogranicza żądania płacowe Piotr Łysienia, ekonomista Banku Pocztowego o danych GUS: "Dane(...), płace realne spadają Dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan o danych GUS: Dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzeń w przedsiębiorstwach w styczniu 2013

 • GUS opublikował dane o inflacji

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2018 r. wzrosły rok do roku o 1,3 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem pozostały bez zmian - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

 • Prezes GUS: Na koniec tego roku bezrobocie poniżej 14 procent

  ...na miesiąc różnica między 2013 r. a 2012 r. będzie maleć. - Dane dotyczące zarówno bezrobocia rejestrowanego, jak i aktywności ekonomicznej martwią, ale nie może być inaczej, jeśli wskaźniki są tak(...).  W ocenie prezesa GUS tendencje na rynku pracy oraz spodziewane przyspieszenie gospodarcze w II połowie roku wskazują, że na koniec roku stopa bezrobocia rejestrowanego ukształtuje się na poziomie...

 • GUS opublikował dane o inflacji

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2018 r. wzrosły o 2 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash.

 • GUS notuje, że płace nam rosną

  ...danych GUS. "Zatrudnienie podane w poniedziałek przez Główny Urząd Statystyczny dotyczy tylko pewnej klasy przedsiębiorstw. To jest mniej więcej połowa całkowitego zatrudnienia w gospodarce narodowej(...) wynosi ponad 13 proc. - to na razie wzrost płac jest umiarkowany, mniej więcej na poziomie inflacji. Informacja GUS o wzroście wynagrodzenia w marcu o 4 proc. rok do roku będzie pewnie okolicznością...

 • GUS opublikował dane o inflacji

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w styczniu 2019 r. wzrosły rok do roku o 0,9 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał w piątek we wstępnych danych Główny Urząd Statystyczny.

 • W końcu lipca br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wynosiła 1 mln 953,2 tys. i obniżyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem o 11,2 tys., ale była wyższa w skali roku o 90 tys. (o 0,5 pkt proc.) - podał GUS. 53,2 proc. zarejestrowanych bezrobotnych to kobiety.

 • GUS opublikował dane o inflacji konsumenckiej

  W czerwcu tego roku ceny towarów i usług były wyższe o 2 proc., licząc rok do roku, a wobec maja br. wzrosły o 0,1 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Największy wpływ na inflację ogółem miał wzrost cen paliw i turystyki zorganizowanej.

 • Według danych GUS, w trzech kwartałach 2012 r. średnie wynagrodzenie w firmach było o 3,7 proc. wyższe niż przed rokiem. Ale biorąc pod uwagę inflację, która w tym czasie osiągnęła poziom 4 proc., jego siła nabywcza płac spadła o 0,2 proc. - wylicza "DGP". I jak przewidują eksperci, w najbliższych miesiącach siła nabywcza spadnie jeszcze bardziej. Według specjalistów, realne wynagrodzenia w całym...

 • W grudniu ubiegłego roku ceny spadły o 1,0 proc. w porównaniu do grudnia poprzedniego roku i o 0,3 proc. w stosunku do listopada 2014 r. - poinformował w czwartek w komunikacie GUS. Biorąc pod uwagę średnioroczną inflację w 2014 r. - ceny nie zmieniły się.