• Informacje na temat:

  dane gus pkb

Artykuły na temat: dane gus pkb
 • GUS notuje drastyczny spadek naszych płac!

  ...2013 roku spadło w ujęciu rocznym o 0,8 proc. oraz wzrosło o 0,5 proc. miesiąc do miesiąca. Bezrobocie ogranicza żądania płacowe Piotr Łysienia, ekonomista Banku Pocztowego o danych GUS: "Dane(...), płace realne spadają Dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan o danych GUS: Dane dotyczące zatrudnienia i wynagrodzeń w przedsiębiorstwach w styczniu 2013

 • GUS opublikował dane o PKB za III kwartał

  PKB w III kw. 2014 r. wzrósł o 3,3 proc. rok do roku w porównaniu ze wzrostem - po korekcie - o 3,5 proc. w drugim kwartale - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. To dane zgodne w wstępnymi szacunkami urzędu opublikowanymi w połowie października.

 • Brak wzrostu wynagrodzeń wyhamuje wzrost PKB

  Brak wzrostu wynagrodzeń, przekładający się na zahamowanie tempa wzrostu spożycia indywidualnego doprowadzi do wyhamowania tempa wzrostu PKB - uważa Andrzej Kaźmierczak, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem, dane o wzroście PKB w II kw. są dobre, ale podstawy wzrostu gospodarczego są nietrwałe.

 • GUS opublikował dane o PKB Polski za III kwartał 2017 r.

  Zgodnie z finalnym szacunkiem GUS, tempo wzrostu PKB w III kw. zwiększyło się do 4,9% r/r wobec 4,0% w II kw., a tym samym ukształtowało się powyżej opublikowanego wcześniej wstępnego szacunku (4,7%). Roczne tempo wzrostu PKB w III kw. było najwyższe od IV kw. 2011 r. Dynamika PKB oczyszczona z wpływu czynników sezonowych zwiększyła się z 4,3% r/r w II kw. do 5,2% r/r, kształtując się na poziomie

 • GUS: Wynagrodzenie w styczniu wzrosło o 0,5 proc. rok do roku

  ...z zysku wyniosło w styczniu 2010 roku 3 tys. 230,47 zł i wzrosło rok do roku o 0,5 proc., a wobec grudnia 2009 roku spadło o 11,5 proc. Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata GUS podał także, że w przedsiębiorstwach w styczniu 2010 roku było zatrudnionych 5 mln 301,3 tys. osób, czyli o 1,4 mniej rok do roku i 0,9 proc. więcej wobec grudnia 2010 roku. Analitycy...

 • GUS podał dane dotyczące dynamiki polskiego PKB

  Produkt Krajowy Brutto w I kwartale 2016 r. wzrósł o 3,0 proc. rok do roku oraz spadł o 0,1 proc. kwartał do kwartału - wynika z wstępnego (flash) szacunku GUS. Ekonomiści ankietowani przez PAP oczekiwali, że w I kwartale 2016 r. gospodarka urosła o 3,5 proc.

 • Wciąż zarabiamy mało - niewielu Polaków korzysta ze wzrostu gospodarczego

  Ponad połowy polskich rodzin nie stać na nagły wydatek rzędu 1 tys. zł! Nasze płace nie nadążają za wzrostem PKB.

 • Wzrost PKB w 2016 r. wyniósł 2,9 proc. - podał GUS w zweryfikowanych szacunkach

  W kwietniu GUS podał, że PKB wzrósł w 2017 r. o 2,7 proc. wobec 2,8 proc. szacowanych wcześniej. GUS podał także, że w 2015 r. gospodarka urosła o 3,8 proc., w 2014 r. o 3,3 proc., a w 2013 r. o 1,4 proc.

 • ​Gdy nasz rodak mówi, że płaci, to płaci

  Polscy pracodawcy są coraz bardziej sumienni w przelewaniu wynagrodzeń na konta pracowników, twierdzi "Puls Biznesu", powołując się na dane GUS.

 • PKB niewyrównany sezonowo, liczony w cenach stałych roku poprzedniego, wzrósł realnie w I kw. 2016 r. o 3,0 proc., wyższy był popyt krajowy, ale niższe inwestycje - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny we wstępnym szacunku PKB.