• Informacje na temat:

  dane o sprzedaż aut w polsce 2012

Artykuły na temat: dane o sprzedaż aut w polsce 2012
 • Polski sektor motoryzacyjny idzie na rekord

  Polska produkuje stosunkowo mało samochodów osobowych, jednak polska branża motoryzacyjna szybko rośnie w siłę. W całym 2017 roku wartość jej produkcji sprzedanej może przekroczyć 150 mld zł, a liczba zatrudnionych zbliża się już do 200 tys. osób - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez analityków Banku BGŻ BNP Paribas.

 • Przyszłość auta elektrycznego w Polsce pod znakiem zapytania

  Przyszłość aut elektrycznych w Polsce pod 4 znakami zapytania. Zdaniem ekspertów z EFL, odpowiedzi warto szukać w ekorozwiniętych gospodarkach świata. Zdaniem analityków, co czwarty Polak byłby skłonny zapłacić za samochód elektryczny do 10 proc. więcej niż za auto z silnikiem spalinowym.

 • Auta nowe i używane idą jak świeże bułeczki

  Według badania opinii przeprowadzonego wśród klientów AAA AUTO na temat czynników wpływających na decyzję zakupu, 78% osób odwiedzających AAA AUTO chce wykorzystać środki pochodzące z Programu 500+ na zakup samochodu. Większość osób (67%) planuje wykorzystać otrzymane pieniądze na spłatę miesięcznych rat kredytowych.

 • Rynek kredytów samochodowych wzrósł o 15 procent

  W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku w Polsce sprzedano ponad 213 tys. nowych samochodów - podał European Automobile Manufacturer's Association. To o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. O tyle samo wzrósł rynek kredytów samochodowych. Większość klientów salonów stanowią firmy. Dzięki ich zakupom bardzo dobre wyniki notuje też branża leasingowa.

 • Kryzys? To chyba nie w Polsce

  Polacy nie wystraszyli się kryzysu i nadal chętnie kupują: sprzedaż detaliczna wzrosła w listopadzie o 12,6 proc. rdr, znacznie powyżej oczekiwań ekonomistów. To kolejna dobra informacja z polskiej gospodarki wskazująca na to, że spowolnienie nie musi być tak głębokie, jak się obawiano.

 • Kryzys zlikwiduje nawet 80 tysięcy miejsc pracy

  W tym roku nie należy raczej spodziewać się poprawy sytuacji w polskim sektorze motoryzacyjnym - powiedział w piątek w Sejmie wicepremier Janusz Piechociński. Opozycja chciała odrzucenia informacji, Sejm w popołudniowym głosowaniu ją przyjął.