• Informacje na temat:

  dane pkb eurostat

Artykuły na temat: dane pkb eurostat
 • Bezrobocie w kwietniu 2011 roku, wg metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,3 proc., tak jak w marcu - podał Eurostat.

 • Eurostat przedstawił mapę dobrobytu w Europie

  Jak wynika z danych Eurostatu, najwyższy poziom dobrobytu materialnego w Unii Europejskiej zanotował Luksemburg (132 proc. średniej UE) i Niemcy (120 proc.). W Polsce wyniósł on 74 proc. Dane oparto na zrewidowane parytety siły nabywczej po ostatnim PKB i liczbie ludności poszczególnych państw.

 • Godzinowe koszty pracy w II kwartale 2010 roku w Polsce wzrosły o 2,2 proc. rdr - podał we wtorek Eurostat.

 • MF: Jeśli Eurostat zmieni kwalifikację dochodu z LTE, deficyt za 2016 r. przekroczy 2,5 proc. PKB

  Ewentualna zmiana kwalifikacji zeszłorocznego dochodu z LTE przez Eurostat może sprawić, że deficyt za 2016 r. przekroczy 2,5 proc. PKB; tak, czy inaczej deficyt utrzyma się poniżej 3 proc. - zapewnił wiceminister finansów Leszek Skiba.

 • PIP: Pracodawcy są winni pracownikom już 144 mln zł

  ...wynagrodzeń, jak również poruszyć tę kwestię na spotkaniu Komisji Trójstronnej" - powiedział dziennikarzom Zając. - - - - - Bezrobocie we wrześniu 2010 roku, wg metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,6 proc. wobec 9,5 proc. w sierpniu - podał Eurostat. Według metodologii GUS, stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 11,5 proc. Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes...

 • Bezrobocie w strefie euro osiągnęło w listopadzie 9,8 proc., co jest najniższym poziomem od lipca 2009 r. - wynika z poniedziałkowych danych Eurostatu. Polska z 6-procentowym wynikiem jest sporo poniżej średniej dla całej UE.

 • Polacy przez granicę do pracy. Już nie tylko Niemcy

  ..., najistotniej przyczynił się do 5,2-procentowego tempa wzrostu PKB. W tej dziedzinie Polska także ma się czym szczycić, odnotowując 4,3 proc. wzrostu PKB (dane Eurostat wyrównane sezonowo). Ożywienie(...) naszych południowych sąsiadów. Raz na szczycie, raz na czwartym miejscu Średnia stopa bezrobocia w Unii wynosiła (dane europejskiego urzędu statystycznego Eurostat) w styczniu 7,3 proc. Chociaż to...

 • PKB: Absolutnym liderem jest Mazowsze

  Jak wynika z danych GUS, już ponad jedną piątą PKB Polski generuje Mazowsze. W przeliczeniu na 1 mieszkańca to 160,5 proc. średniej krajowej.

 • Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej

  ...znacznie zmniejsza również dystans do lidera - płaca minimalna wg PPS w Luksemburgu jest już jedynie 1,8 razy wyższa od tej w Polsce. Płaca minimalna a PKB Poziom rozwoju gospodarczego jest jednym ze wskaźników makroekonomicznych mających wpływ na kształt płacy minimalnej. W 2016 roku Polska zajmowała 14. miejsce w UE pod względem wynagrodzenia minimalnego, a 16. pod względem poziomu PKB na...

 • Eurostat: Polska liderem wzrostem gospodarczego w UE w III kwartale

  Polska, osiągając w trzecim kwartale 5,7 proc. wzrostu PKB, w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem, należy do najszybciej rozwijających się gospodarek w UE - wynika ze środowych danych Eurostatu.