• Informacje na temat:

  dane pkb holandia

Artykuły na temat: dane pkb holandia
 • Holandia wreszcie otwarta

  Dziś parlament holenderski będzie debatować na temat otwarcia rynku pracy. Latem Holandia zniesie bariery w zatrudnieniu Polaków i obywateli innych państw Unii. Polsce nie grozi exodus pracowników oraz tzw. drenaż mózgów.

 • Optymizm po wygranej VVD i Fed

  Kontrakty na europejskie indeksy rosną po środowej podwyżce stóp procentowych w USA i uldze na rynkach wywołanej wygraną partii VVD premiera Ruttego w Holandii - podają maklerzy. Pod wpływem wieści z USA złoty ostro zarobił do dolara - schodząc do 4,0160.

 • Lewiatan o płacy minimalnej w 2015 roku

  Wzrost minimalnego wynagrodzenia w 2015 roku powinien nastąpić w oparciu o ustawę z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, tj. na poziomie inflacji i 2/3 wzrostu PKB. W związku z tym minimalna płaca w przyszłym roku wyniosłaby 1731 zł - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • Polska czwarta pod względem PKB

  Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca - wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne. Zdaniem ekspertów inaczej wygląda udział naszych wynagrodzeń w PKB. Polska jest na szarym końcu UE gorzej jest tylko na Węgrzech, Malcie), Irlandii i Słowacji.

 • Ile tak naprawdę pracują Europejczycy?

  ..., Czechy, Bułgaria, Słowacja, Polska oraz Rumunia. Na drugim biegunie znalazły się kraje, w których czas pracy w okresie tygodniowym okazał się najkrótszy. Były to Holandia, Dania oraz Irlandia(...) pod postacią wydajności pracy. Znajdują się bowiem wśród krajów o najwyższym PKB przypadającym na 1 przepracowaną godzinę. Polska pod tym względem znajduje się w "ogonie Europy". Bez wątpienia...

 • W tym tygodniu najważniejsza jest decyzja Fed w środę. Podwyżka o 25 pb jest niemal pewna, a dla dolara kluczowe będzie, czy komunikat pozwoli na spekulacje o czterech podwyżkach w całym 2017 r. Poza tym w środę odbędą się wybory do parlamentu w Holandii, które posłużą do zbadania poparcia dla eurosceptyków przed kwietniowymi wyborami prezydenckimi we Francji. Czwartek to seria decyzji banków centralnych z Japonii, Szwajcarii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

 • Polacy znów jadą na Wyspy Brytyjskie

  Na Wyspach Brytyjskich przybywa Polaków, którzy przyczyniają się do wzrostu brytyjskiego PKB. Suma odprowadzanych przez nich składek od wynagrodzeń przewyższa już łączną kwotę zasiłków wypłacanych(...) całej rodziny. Najnowsze, nieupublicznione jeszcze dane GUS (będą podane do publicznej wiadomości dopiero we wrześniu 2011r.), wskazują na ich drastyczny spadek. Trend taki potwierdzają również...

 • Dane o ukrytym długu są niewiele warte?

  276 proc. PKB, czyli niespełna 5 bln zł - tyle wynoszą zobowiązania emerytalno-rentowe państwa wobec obywateli. Chociaż wartość szokuje, to nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Dodatkowo może zostać na opak zinterpretowana, bo w Niemczech czy Holandii analogiczne wskaźniki są jeszcze wyższe - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej

  ...znacznie zmniejsza również dystans do lidera - płaca minimalna wg PPS w Luksemburgu jest już jedynie 1,8 razy wyższa od tej w Polsce. Płaca minimalna a PKB Poziom rozwoju gospodarczego jest jednym ze wskaźników makroekonomicznych mających wpływ na kształt płacy minimalnej. W 2016 roku Polska zajmowała 14. miejsce w UE pod względem wynagrodzenia minimalnego, a 16. pod względem poziomu PKB na...

 • Waluty - środa kluczowa dla euro

  Eurodolar nie dostąpił dziś jakiegoś szczególnego przełomu. W trakcie sesji w zasadzie umacniała się waluta amerykańska, jako że szczyty notowane nad ranem to 1,0660, zaś minima z dnia to 1,0625 (po 15:00). Z drugiej strony popołudnie przyniosło odreagowanie i euro znów nieco zarobiło.