• Informacje na temat:

  dane pkb holandia

Artykuły na temat: dane pkb holandia
 • Holandia wreszcie otwarta

  Dziś parlament holenderski będzie debatować na temat otwarcia rynku pracy. Latem Holandia zniesie bariery w zatrudnieniu Polaków i obywateli innych państw Unii. Polsce nie grozi exodus pracowników oraz tzw. drenaż mózgów.

 • Optymizm po wygranej VVD i Fed

  Kontrakty na europejskie indeksy rosną po środowej podwyżce stóp procentowych w USA i uldze na rynkach wywołanej wygraną partii VVD premiera Ruttego w Holandii - podają maklerzy. Pod wpływem wieści z USA złoty ostro zarobił do dolara - schodząc do 4,0160.

 • Imigranci w Polsce. Ubyło 20 tys. Ukraińców

  Ukraińców czy Białorusinów jest niezwykle niskie bezrobocie. Dane MFW z kolei pokazują silny pozytywny wpływ imigrantów na polski PKB, co niestety wkrótce może się skończyć - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl. Najnowsze dane ZUS opublikowane przez PAP pokazują, że na koniec roku doszło do pierwszego spadku (o 20 tys.) liczby Ukraińców odprowadzających składki w Polsce.

 • Polska czwarta pod względem PKB

  Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca - wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne. Zdaniem ekspertów inaczej wygląda udział naszych wynagrodzeń w PKB. Polska jest na szarym końcu UE gorzej jest tylko na Węgrzech, Malcie), Irlandii i Słowacji.

 • Jaka jest tajemnica tego, że mało zarabiamy?

  Połowę polskiego PKB wytwarza co najwyżej 5,6 mln osób pracujących w najbardziej produktywnych sektorach gospodarki. W mało efektywnych pracuje pozostałych 10 mln zatrudnionych. To tajemnica niskiego wzrostu płac. Taka - zła - struktura gospodarki powoli się zmienia, ale politycy muszą uważać, żeby jej nie utrwalić - twierdzą ekonomiści Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • W tym tygodniu najważniejsza jest decyzja Fed w środę. Podwyżka o 25 pb jest niemal pewna, a dla dolara kluczowe będzie, czy komunikat pozwoli na spekulacje o czterech podwyżkach w całym 2017 r. Poza tym w środę odbędą się wybory do parlamentu w Holandii, które posłużą do zbadania poparcia dla eurosceptyków przed kwietniowymi wyborami prezydenckimi we Francji. Czwartek to seria decyzji banków centralnych z Japonii, Szwajcarii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

 • Lewiatan o płacy minimalnej w 2015 roku

  Wzrost minimalnego wynagrodzenia w 2015 roku powinien nastąpić w oparciu o ustawę z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, tj. na poziomie inflacji i 2/3 wzrostu PKB. W związku z tym minimalna płaca w przyszłym roku wyniosłaby 1731 zł - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • Dane o ukrytym długu są niewiele warte?

  276 proc. PKB, czyli niespełna 5 bln zł - tyle wynoszą zobowiązania emerytalno-rentowe państwa wobec obywateli. Chociaż wartość szokuje, to nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Dodatkowo może zostać na opak zinterpretowana, bo w Niemczech czy Holandii analogiczne wskaźniki są jeszcze wyższe - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Ile tak naprawdę pracują Europejczycy?

  ..., Czechy, Bułgaria, Słowacja, Polska oraz Rumunia. Na drugim biegunie znalazły się kraje, w których czas pracy w okresie tygodniowym okazał się najkrótszy. Były to Holandia, Dania oraz Irlandia(...) pod postacią wydajności pracy. Znajdują się bowiem wśród krajów o najwyższym PKB przypadającym na 1 przepracowaną godzinę. Polska pod tym względem znajduje się w "ogonie Europy". Bez wątpienia...

 • Waluty - środa kluczowa dla euro

  Eurodolar nie dostąpił dziś jakiegoś szczególnego przełomu. W trakcie sesji w zasadzie umacniała się waluta amerykańska, jako że szczyty notowane nad ranem to 1,0660, zaś minima z dnia to 1,0625 (po 15:00). Z drugiej strony popołudnie przyniosło odreagowanie i euro znów nieco zarobiło.