• Informacje na temat:

  dane pkb na świecie

Artykuły na temat: dane pkb na świecie
 • USA: Departament Pracy podał dane o bezrobociu

  ...osób. Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata w Biznes INTERIA.PL(...) zasadach, wzrost sprzedaży detalicznej w listopadzie i rozluźnienie warunków udzielania kredytów przez banki. Najnowsze dane są dobrą wiadomością dla prezydenta Baracka Obamy, którego notowania...

 • Wydarzeniem dnia w Polsce jest posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Na świecie natomiast mamy dziś wysyp ważnych publikacji makroekonomicznych. To te dwa czynniki zdecydują na jakich poziomach złoty będzie kończył dzień.

 • Polska: Aktywność zawodowa osób 55+ jedna z najniższych w OECD

  Polska nadal zajmuje 30. miejsce spośród 35 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Aktywność zawodowa osób 55+ w naszym kraju, jest jedną z najniższych w OECD. Wyższa stopa zatrudniania w tej grupie oznaczałaby wzrost PKB nawet o 66 mld dol. Najlepsze miejsce w rankingu - niezmienne mają Islandia, Nowa Zelandia i Izrael.

 • PKB w I kwartale 2017 r. wzrósł o 4 proc. rok do roku

  PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie w pierwszym kwartale 2017 r. o 4,0 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku - poinformował w tzw. szybkim szacunku Główny Urząd Statystyczny.

 • Płace są niskie, bo pracownicy mają słabą pozycję. Nie ma o tym w Strategii - ekspert

  ...​- Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju słusznie stawia na reindustrializację i innowacyjność; jej wadą jest to, że nie uwzględnia dysproporcji sił między pracodawcami i pracownikami, co jest główną przyczyną rażąco niskiego udziału płac w PKB Polski - mówi Łukasz Komuda.

 • Rynek walutowy będzie we wtorek pod wpływem licznych publikacji makroekonomicznych. Inwestorzy zwrócą uwagę na krajowe dane o sprzedaży detalicznej oraz publikacje z USA.

 • Francja potrzebuje polskich pracowników

  Francuska gospodarka zaczyna się rozpędzać. Z danych Państwowego Instytutu Statystyki i Badań Ekonomicznych (INSEE) wynika, że w czwartym kwartale 2016 roku francuski PKB wzrósł w ujęciu rocznym o 1,1 proc. Ten wynik przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na kadrę, której francuscy przedsiębiorcy często poszukują poza granicami własnego kraju. Najbardziej w przemyśle stoczniowym i spożywczym.

 • Na głowę Polaka przypada średnio 27,7 tys. dolarów PKB

  Polska gospodarka w I kwartale 2017 roku urosła o 4 proc. w ujęciu rocznym, co jest wynikiem najlepszym od ostatniego kwartału 2015 roku. W 2016 roku na głowę Polaka przypadało średnio 27,7 tys. dolarów PKB, ( ponad 100 tys zł ) co daje 68. miejsce na świecie (The World Factbook CIA). W przypadku Niemców było to 48,2 tys. dolarów (27. miejsce). To wciąż oznacza, że Polska musi się rozwijać

 • Wynagrodzenia specjalistów rosną wolniej niż robotników

  Na świecie zwiększa się luka kompetencyjna – pracownicy nie posiadają umiejętności, których poszukują pracodawcy. Stopa bezrobocia w Polsce osiąga rekordowo niski poziom, jednak sytuacja na rynku pracy jest niejednoznaczna.

 • Morawiecki: Wzrost PKB w 2017 r. ok. 3 proc.

  PKB w 2017 roku urośnie o około 3 proc. - zapowiedział w TVN 24 wicepremier Mateusz Morawiecki.