• Informacje na temat:

  dane statystyczne chiny

Artykuły na temat: dane statystyczne chiny
 • Nieprawdopodobne Chiny (część 2)

  .... Jednak kilka ważnych miar wzbudza wątpliwości co do prawdopodobieństwa tego, co opublikowano. Dane dotyczące importu i eksportu wydają się rozmijać. Eksport spadł w III kwartale średnio o 20,5 proc(...), a w szczególności, gdy znaczną część chińskiego eksportu tworzą produkty składające się z importowanych składników. Czy dane są wiarygodne? W tym tekście zajmiemy się znacznie prostszym porównaniem...

 • Produkt Krajowy Brutto Chin wzrósł w III kw. 2014 r. o 7,3 proc. rdr - poinformowało w komunikacie biuro statystyczne w Pekinie.

 • Przegląd wynagrodzeń w górnictwie i wydobywaniu w Europie

  W 2012 roku na świecie wyprodukowano 7 790 mln ton węgla kamiennego i brunatnego, a największym producentem tych surowców były Chiny. Wydobycie węgla kamiennego i brunatnego wyniosło tam 3 543 mln ton i stanowiło ono 45 proc. ogólnoświatowej produkcji. Wśród 20 największych producentów tego paliwa znalazło 7 państw stricte europejskich oraz dwa położone na kontynentach europejskim i azjatyckim.

 • Produkt Krajowy Brutto Chin wzrósł w IV kw. 2014 r. o 7,3 proc. rdr - poinformowało w komunikacie biuro statystyczne w Pekinie.

 • Inwestycje: Nie ma to jak sąsiad Niemiec

  ...firmy wydały w Polsce 20,8 mld euro (dane na koniec 2009 r.). Więcej przypłynęło do Polski tylko z Holandii, gdzie lokują się międzynarodowe firmy, które chcą skorzystać z korzystnych podatków(...) kilkuset kilometrów od swojej siedziby. Najpierw korzystał na tym Poznań, a potem - dzięki A4 - także Wrocław - ocenia Paweł Tynel. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec 2008

 • Wskaźnik tempa wzrostu PKB Chin w ubiegłym roku osiągnął poziom 6,7%. Oficjalne dane dotyczące tempa wzrostu chińskiej gospodarki zaprezentowano dziś w Pekinie. I choć wskaźnik mieści się w skali założeń chińskich władz, to i tak jest najgorszym wynikiem od 26 lat.

 • Płaca realna w Polsce do 2040 r. wzrośnie o ponad 140 procent

  ...znalazł się na 5. pozycji. Lepszym wynikiem niż Polska będą mogły pochwalić się wyłącznie takie kraje jak Indie (wzrost o 222 proc.), Malezja (184 proc.), Indonezja (176 proc.) i Chiny (145 proc(...) Brytanii, uwzględniając dane z czterech obszarów: średnie pensje za rok bazowy 2017, wzrost wydajności pracy, różnicę pomiędzy wzrostem wydajności pracy i rzeczywistym wzrostem wynagrodzeń oraz prognozowane...

 • Chiński wzrost najniższy od 25 lat

  Chińska gospodarka wzrosła w ub. r. o 6,9 proc., czyli najmniej od 25 lat - poinformowało we wtorek Narodowe Biuro Statystyczne.To najsłabszy wynik od globalnej recesji w 2009 r. Analitycy spodziewali się w IV kw. wzrostu PKB o 6,9 proc. po wzroście w III kw. o 6,9 proc. Target chińskiego rządu wynosił 7,0 proc.

 • ​Już wkrótce Chińczycy będą zarabiać więcej niż Polacy

  Statystycznego (GUS), przeciętne miesięczne wynagrodzenie we wrześniu b.r. wyniosło 4059 zł, czyli 1082 dol. Z tego wynika, że w ciągu minionej dekady stosunek pensji Chińczyka do Polaka wyrażony(...) World Economic Forum w kategorii określającej poziom innowacyjności poszczególnych państw, Chiny znalazły się na 31. miejscu. Polska zajęła dopiero 64. pozycję, dziesięć oczek za Ukrainą.

 • Miedź na giełdzie w Londynie może zakończyć tydzień spadkami po danych sygnalizujących spowolnienie w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.288,75 USD za tonę po spadku o 0,2 proc.