• Informacje na temat:

  dane statystyczne pkb w polsce

Artykuły na temat: dane statystyczne pkb w polsce
 • Zarobki w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych

  ...powierzchnię, sam tylko stan Teksas zajmuje większe terytorium. Analizując więc dane statystyczne należy pamiętać, że w krajach mniejszych częściej dochodzi do gwałtowniejszych zmian, a wartości, które są(...) na zbliżonym poziomie. W Polsce natomiast PKB rosło zdecydowanie szybciej niż płace. Do ciekawych wniosków można również dojść, zestawiając wynagrodzenia z poziomem bezrobocia. Polska na przełomie...

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o wzroście PKB Polski w 2016 roku

  Pod koniec 2015 r. rząd PiS zaproponował, a Sejm i Senat oraz prezydent to poparły, by w ustawie budżetowej na 2016 r. zapisać wzrost produktu krajowego brutto na poziomie 3,8 procent. Nie udało się wykonać budżetu w tym obszarze, bowiem PKB zwyżkował o 2,8 proc. Z danych GUS wynika, że w 2016 roku popyt krajowy wzrósł o 2,8 proc., zaś inwestycje spadły o 5,5 proc. To wstępny szacunek.

 • W ciągu pięciu lat wydatki Ukraińców w Polsce wzrosły dwukrotnie

  ...z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Więcej niż Ukraińcy w 2017 roku wydali w Polsce jedynie Niemcy, którzy zostawili w sklepach i na usługi aż 16 mld zł, a w IV kwartale 2017 roku 3,2 mld zł. Eksperci Personnel Service wskazują, że od 2012 roku wydatki Ukraińców w Polsce wzrosły aż dwukrotnie – z 3,6 mld w 2012 roku do 7,7 mld zł w 2017 roku.

 • Produkt Krajowy Brutto w Polsce i Rosji

  W grudniu 1991 roku definitywnie rozpadł się Związek Radziecki. Federacja Rosyjska, która była jego prawnym następcą, musiała dostosować gospodarkę do funkcjonowania w nowych warunkach. Jednym z głównych wskaźników, które pozwolą nam ocenić rozwój gospodarczy Rosji i Polski jest PKB, czyli produkt krajowy brutto.

 • Ukraińcy w 2017 roku wydali w Polsce prawie 8 mld zł

  W 2017 roku cudzoziemcy zostawili w Polsce aż 41,5 mld zł, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z najnowszych danych GUS. Najwięcej wydały osoby przekraczające granicę z Niemcami (16 mld zł) oraz Ukrainą (7,7 mld zł).

 • PKB w IV kwartale wzrósł o 5,1 proc. rdr - flash szacunek

  Produkt Krajowy Brutto w IV kwartale 2017 roku wzrósł o 5,1 proc. rdr wobec wzrostu w III kw. o 4,9 proc. rdr - wynika z flash szacunku GUS.

 • Nowa polityka socjalna Niemiec nie ograniczy emigracji z Polski

  PKB powodują, że w Niemczech cały czas powstają nowe miejsca pracy. - Z naszych badań wynika, że 41 proc. potencjalnych migrantów z Polski, chce wybrać ten kraj ze względu na łatwość znalezienia(...). Niemieckie firmy od dawna szukają w Polsce przedstawicieli niemal wszystkich zawodów: od inżynierów i specjalistów IT po pielęgniarki i opiekunki osób starszych, pracowników branż hotelarskiej...

 • Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o cenach

  Główny Urząd Statystyczny poinformował, że deflacja w czerwcu wyniosła 0,8 procent w ujęciu rok do roku. W porównaniu z majem br. w czerwcu ceny się nie zmieniły. GUS podał także, że w ciągu ostatniego półrocza ceny w Polsce spadły o 1,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

 • Koszty pracy w Polsce

  Dla jednych miarą sukcesu jest dodatnie tempo wzrostu PKB w Polsce, podczas gdy nasi sąsiedzi borykają się z recesją. Dla dziennikarek kolorowych magazynów to, że polskie dziewczęta kupują ciuchy w tych samych popularnych sieciówkach co ich amerykańskie koleżanki. Dla entuzjastów elektroniki - łatwy dostęp do najnowszych gadżetów, produkowanych w Azji. A mnie to nie cieszy. Boję się, że jeśli nie...

 • Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o PKB za III kwartał

  W trzecim kwartale 2014 r. PKB wzrósł o 3,3 proc. rok do roku - ogłosił w piątek GUS w tzw. szybkim szacunku. Urząd skorygował też dane za drugi kwartał br. - podał, że PKB w tym czasie zwiększył się o 3,5 proc. rdr, a nie jak wcześniej szacowano o 3,3 proc.