• Informacje na temat:

  dane statystyczne unii europejskiej

Artykuły na temat: dane statystyczne unii europejskiej
 • Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej

  W 2018 roku w 22 spośród 28 państw Unii Europejskiej obowiązują regulacje dotyczące płacy minimalnej. Większość krajów wspólnoty obrało politykę systematycznego wzrostu wynagrodzenia minimalnego, zwiększając tym samym jego udział w przeciętnych wynagrodzeniach.

 • Unia Europejska wymierzyła 19 mln euro kary dla Hiszpanii za statystyczne manipulacje

  Bruksela nałożyła na Hiszpanię karę 19 mln euro za manipulowanie statystykami ekonomicznymi dotyczącymi wschodniego regionu Walencji. To pierwszy przypadek nałożenia przez Unię Europejską takiej kary.

 • Płaca minimalna - jednakowa stawka dla całej Unii Europejskiej?

  ..., Japonia czy Wietnam ustanowiono regionalnie zróżnicowane stawki minimalne. Co ciekawe, był również pomysł wprowadzenia jednakowej stawki płacy minimalnej dla całej Unii Europejskiej. Ta dość nietypowa propozycja miała swoich zwolenników. Głównym z nich był Jean Claude-Juncker, luksemburski polityk, przewodniczący Komisji Europejskiej. Swój pomysł motywował tym, że w Luksemburgu wprowadzono płacę...

 • Europa na wirażu

  Przyspieszona integracja stała się głównym źródłem kłopotów Unii Europejskiej. Gdy Europa wchodzi dziś w zakręt, tak szybkie tempo grozi wypadnięciem z drogi i katastrofą.

 • Państwo z najniższym bezrobociem w Unii. Czy na czeskim rynku pracy naprawdę jest tak dobrze?

  Stopa bezrobocia - według BAEL - oscyluje w Czechach wokół poziomu 2,5 proc. Żadnej inny kraj w Unii Europejskiej nie może poszczycić się takimi wynikami.

 • Z 20 najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej trzy znajdują się w Polsce - wynika z danych Eurostatu. Dane, które po raz pierwszy uwzględniają statystyczny podział Mazowsza, dały Warszawie miejsce w drugiej dziesiątce najbogatszych obszarów Unii.

 • Unia Europejska wreszcie sięgnie po ludzi młodych!

  Unii Europejskiej. Bezrobocie dla 27 krajów członkowskich wyniosło 9,9 procent i też, w porównaniu z listopadem, nieznacznie wzrosło. Eurostat informuje, że najbardziej pogorszyła się sytuacja na rynku...

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu, stopa bezrobocia wyniosła 8,1 proc. Podane dane są lepsze niż wcześniejsze szacunki resortu rodziny i pracy mówiące o 8,2 procentowej stopie bezrobocia. Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 8,1 proc. wobec 8,5 proc. w lutym. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.324,2 tys. wobec 1.383,4 tys. osób przed miesiącem.

 • Europejskie miasta, w których można liczyć na najwyższe pensje

  ...: Upadające rynki nieruchomości w Europie Na zdjęciach: Koszty wystawnego życia W szczegółach: Najdroższe miasta świata Fakty i liczby Dane statystyczne pochodzą z badania "Price and Earnings(...). - Wyrównanie standardu życia w Unii Europejskiej i ujednolicenie zarobków we wschodniej i zachodniej Europie to nie jest kwestia najbliższych lat, lecz kolejnej dekady lub dwóch - mówi Brian O'Reilly, dyrektor...

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o bezrobociu w czerwcu

  Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 7,1 proc. wobec 7,4 proc. w maju - podał we wtorek GUS. Liczba ofert pracy zgłoszonych w czerwcu wyniosła 148,3 tys, o 1,6 proc. więcej rdr. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że bez pracy jest 1,152 mln Polaków. Na przestrzeni ostatniego roku odnotowaliśmy spadek liczby osób bezrobotnych o 241 tys.