• Informacje na temat:

  dane z makro z usa

Artykuły na temat: dane z makro z usa
 • ...odpowiednia przewaga sprawiła, że bykom nie udawało się odwrócić biegu wydarzeń. Bez znaczenia w tej sytuacji pozostały odczyty makro ze Strefy Euro dotyczące nowych zamówień w przemyśle i inflacji PPI. Zatrzymanie przeceny wspólnej waluty nastąpiło dopiero w okolicy poziom 1,2830. Tam też inwestorzy oczekiwali na dane z amerykańskiego rynku pracy. Te okazały się zaskakująco dobre. Zwłaszcza raport...

 • Ryzyka geopolityczne ustępują miejsca czynnikom makroekonomicznym, w efekcie czego wrażliwość walut na dane może się zwiększyć. W przyszłym tygodniu raport z rynku pracy USA będzie gwiazdą, ale uwaga skupi się także na indeksach aktywności biznesu w Europie (PMI) i USA (ISM).

 • Skorzysta ponad milion bezrobotnych

  Ponad milion osób, które nie mają pracy i mieszkają w stanach USA z bezrobociem powyżej 8,5-proc. będzie mogło pobierać zasiłek 13 tygodni dłużej. Ustawę uchwaliła Izba Reprezentantów, trafi teraz do Senatu. W Kongresie w ostatnich 12 miesiącach projekt był już dwukrotnie.

 • Piątkowe dane makro wesprą złotego?

  Piątkowe dane makro z polskiej gospodarki powinny wspierać złotego. W reakcji na dane o PKB możliwy jest zaś "nieznaczny" wzrost rentowności krajowych obligacji.

 • Krecia robota robota, czyli komu automaty odbierają pracę

  ...doprowadziły do zastąpienia prawie wszystkich tych miejsc pracy innymi, a charakter pracy pozostałych 2 proc., jakie dziś stanowią farmerzy w USA, w niczym nie przypomina dawnych zajęć. Brytyjscy(...) się to w bardzo wolnym tempie. Najważniejsze jest to, że prawie zawsze postęp technologiczny liderów w danej branży, przerasta potrzeby i zdolność konsumentów do wykorzystania nowości. We wczesnych...

 • W nocy zaprezentowano odczyty makroekonomiczne z Australii i Japonii. W Australii PMI dla przemysłu osunął się z 59,8 pkt do 54,2 pkt, a więc znacząco. W Japonii prognozowano dla analogicznego wskaźnika 52,6 pkt, faktycznie było 52,9 pkt.

 • Kurs złotego w środę, wobec braku istotnych publikacji makro z kraju, w głównej mierze będzie zależny od nastrojów globalnych. Środa przyniesie publikacje danych makro z USA i strefy euro, a wieczorem podany zostanie komunikat Fed.

 • Seria comiesięcznych indeksów PMI/ISM dla sektora przemysłowego dla Polski, głównych gospodarek europejskich oraz USA zdecyduje o nastrojach dominujących na rynkach finansowych. Tym samym zdecyduje o losie złotego.

 • Po wczorajszych słabszych odczytach Chicago PMI i indeksie zaufania konsumentów Conference Board, dzisiaj pojawiło się kolejne rozczarowanie - indeks ISM dla przemysłu nieoczekiwanie spadł we wrześniu do 56,6 pkt. z 59 pkt. w sierpniu - oczekiwano zniżki, ale niewielkiej (58,5 pkt.).

 • Dolar odrobił wczoraj część strat do euro, czego motorem mogła być dobra produkcja przemysłowa w USA za październik (+0,9 proc. m/m, prognozowano +0,5 proc. m/m), a także wiadomość o tym, że w Izbie Reprezentantów przegłosowano projekt podatkowy Trumpa.