• Informacje na temat:

  danina

Artykuły na temat: danina
 • Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli sklepów i lokali usługowych. Sejm uchwalił właśnie obniżenie tzw. opłaty interchange. To danina jaką sklepy muszą płacić bankom z tytułu transakcji kartami płatniczymi.

 • Danina solidarnościowa pozwoli rządowi wycofać się z likwidacji 30-krotności składek ZUS

  Po wprowadzeniu daniny solidarnościowej rząd może z twarzą odejść od pomysłu zlikwidowania limitu 30-krotności dla składek ZUS.

 • Kto płaci podatek od darowizny? To zależy, kto ją dostaje. Najbliżsi nie muszą się martwić daniną dla fiskusa, ale już powinowatych ona nie ominie.

 • Kowalczyk: Będzie jednolita danina!

  Jest kierunkowa decyzja polityczna, że będzie wprowadzona jednolita danina, łącząca PIT oraz składki na ZUS i NFZ - zapowiedział PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Potwierdził, że przepisy te mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

 • Dobrze zarabiasz - zabiorą ci połowę

  Wielka Brytania w kwietniu przyszłego roku uderzy swoich bogatych obywateli po kieszeni i to mocno. Wprowadzi wtedy nową, 50-procentową stawkę podatku dla osób, które w roku zarobią 150 tys. funtów i więcej. W listopadzie przy pracach nad nowym budżetem planowano, że danina ta wynosić będzie 45 procent i wprowadzona zostanie w 2011 r.

 • Danina solidarnościowa czyli nowy próg podatkowy

  Rząd planuje wprowadzić daninę solidarnościową, która wspomoże niepełnosprawnych i ich rodziny kosztem bogatszej części społeczeństwa. Jak wskazuje ekspert Domu Maklerskiego Michael/Ström, nowe obciążenia nie powinny mieć istotnego wpływu na całą gospodarkę, jednakże nowe obciążenie podatkowe dodatkowo komplikuje system podatkowy, co nie sprzyja przedsiębiorczości.

 • Ile zarabia król?

  Osiem państw europejskich funkcjonuje jako monarchia konstytucyjna. W przeciwieństwie do pozostałych krajów, rolę prezydenta sprawuje w nich panujący król lub królowa. Z racji piastowanego stanowiska, monarcha pobiera wynagrodzenie z budżetu państwa. Oprócz wydatków związanych z pełnieniem funkcji reprezentacyjnej, płace królewskie mają służyć pokryciu kosztów utrzymania dworu. Z tego powodu są one odpowiednio wysokie. Oznacza to więc, że król i jego orszak wciąż utrzymują się z danin swoich...

 • Nowa danina nie oznaczała rzeczywistej podwyżki podatków?

  Gdyby założyć, że jedyna zmiana dotyczy ułatwienia poboru i naliczania danin poprzez zastąpienie ich jedną - byłoby pięknie. Ale może się okazać, że będzie to zmiana bardzo szkodliwa - mówi mec. Piotr Zimmerman o planach wprowadzenia jednolitego podatku łączącego PIT i składki na NFZ i ZUS.

 • Odpowiada nasz ekspert: To, czy przebywając w sanatorium zostanie Pani obciążona opłatą uzdrowiskową, zależy od gminy, na której terenie położone jest uzdrowisko. Od tego roku danina ta nie jest już bowiem obowiązkowa. Rada miejska w Krynicy Zdroju podjęła uchwałę, zgodnie z którą opłata jest pobierana od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych...

 • Wątpliwości wokół uszczelniania systemu podatkowego. Przepisy uderzą także w uczciwych?

  Uchwalona przez parlament rządowa nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług to mały krok w stronę ukrócenia oszustom podatkowym możliwości wyłudzeń VAT-owych. Jednak nie wszystkie jej zapisy budzą entuzjazm - niektóre wprost mogą działać na szkodę uczciwych firm.