• Informacje na temat:

  darmowy program pit 2012

Artykuły na temat: darmowy program pit 2012
 • Zarobki w Warszawie w 2012 roku

  Podobnie jak w latach ubiegłych, Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. Przeciętne wynagrodzenie w stolicy wyniosło 6000 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2012.

 • Jak skorzystać z ulgi w IKZE rozliczając PIT?

  Jeśli w zeszłym roku oszczędzaliśmy na emeryturę w ramach IKZE, możemy odliczyć kwoty wpłacone na ten cel w rocznym zeznaniu podatkowym. W rozliczeniu za 2016 rok możemy dostać aż 1557 zł zwrotu podatku. Jak właściwie wypełnić PIT?

 • Zarobki w sektorze publicznym w 2012 roku

  ...zł. W służbie zdrowia jest ona niższa o prawie 300 zł i wynosi 2800 zł brutto. Podobnie kształtują się zarobki osób zatrudnionych w kulturze i sztuce - mediana wynosi 2790 zł. Pobierz darmowy program PIT 2012 Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w  Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę ! Krzysztof Plens Sedlak & Sedlak...

 • PPK - ten program emerytalny będzie najlepszy?

  Jeśli projekt ustawy o Pracowniczych Programach Kapitałowych (PPK) wejdzie w życie, istnieć będą równolegle trzy programy dobrowolnego oszczędzania na emeryturę w trzecim filarze, w których to do przyszłego emeryta należeć będzie wybór formuły inwestycji i jej wysokości.

 • ​Zamożny w Polsce to przeciętny w Unii

  W Polsce przybywa ludzi zamożnych. Według firmy doradczej KPMG, 32-proc. podatek dochodowy (roczne dochody brutto ponad 85 tys. zł) płaciło w 2012 r. 768 tys. osób, a w 2016 r. powinno być ich już milion - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • Rozliczenie sprzedaży nieruchomości w 2016 r.

  Odpłatne zbycie przez osobę fizyczną prywatnej nieruchomości, czyli dokonywane poza działalnością gospodarczą, nie zawsze skutkuje powstaniem przychodu podatkowego. W ustawie o pdof ustawodawca wskazał, że ma to miejsce wyłącznie w ściśle określonych okolicznościach, co nie oznacza jednak bezwzględnej konieczności jego opodatkowania.

 • W kryzysowych czasach urzędnik popuszcza pasa

  Miało być taniej, a w 2012 r. płace w administracji wzrosły o 800 złotych.

 • PO chce podwyższenia kwoty wolnej do 8 tys. złotych

  Podwyższenie kwoty wolnej w PIT do 8 tys. zł z mechanizmem jej waloryzacji i rekompensatami dla samorządów przewiduje projekt PO, nad którym debatował w czwartek Sejm. PiS chce odrzucenia projektu w pierwszym czytaniu, argumentując to troską o finanse państwa. Podwyższenie kwoty wolnej było wyborczym hasłem PiS w ostatniej kampanii.

 • Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej?

  Rozwój polskich regionów w okresie transformacji ustrojowej faworyzuje stolicę, w której znajdują się najważniejsze urzędy, centrale międzynarodowych korporacji i dużych firm. Jak w 2012 roku kształtowały się wynagrodzenia w poszczególnych regionach Polski?

 • Rodzina 500+: Zamożni zainwestują otrzymane od państwa pieniądze?

  Inwestorzy wciąż mają w pamięci kryzys 2008 r. i nerwowo reagują na niekorzystne zmiany na rynku. Być może program "Rodzina 500 plus" poprawi im samopoczucie.