• Informacje na temat:

  darowizna dla synowej

Artykuły na temat: darowizna dla synowej
 • ...poinformowano mnie, że skoro nie jestem polską obywatelką, to muszę zapłacić 19 proc. podatku od darowizny. Pożaliłam się koleżance prawniczce, która stwierdziła, że w ustawie o spadkach i darowiznach jest(...). Darowizna zgodnie z kodeksem cywilnym jest umową, w której darczyńca ofiarowuje komuś część swojego majątku. Przekazuje go bez stawiania warunków i nie ma prawa decydować, co obdarowany...

 • Jak nie zapłacić podatku od darowizny w rodzinie

  Przelew dużej kwoty na konto członka rodziny to nic innego jak wręczenie darowizny, od której co do zasady obdarowany zapłaci podatek. Można go uniknąć pod warunkiem monitorowania wysokości darowizny wręczanej w rodzinie jednorazowo czy cyklicznie.

 • ...to jednak zięcia, synowej czy teściów. Dlatego twój mąż będzie musiał od swojej części zapłacić 2 proc. PCC. Ma na to 14 dni od chwili przyjęcia darowizny. Deklarację wraz z obliczoną wysokością(...), dziadkowie, wnuki, rodzeństwo i małżonkowie. Dlaczego o tym piszemy? Bo ta sama grupa może skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych. W przypadku tego podatku dla osób blisko...

 • Ryczałtowiec musi rozliczyć 2015 rok do 1 lutego

  Opłacający w zeszłym roku ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z tytułu zarówno prowadzenia działalności, jak i tzw. najmu prywatnego, do 1 lutego 2016 r. powinni rozliczyć się z fiskusem z zarobków za 2015 r. Najszybciej ten obowiązek można wypełnić przez internet.

 • ...notariusza, bo darowizna mieszkania musi być sporządzona w formie aktu notarialnego. Art. 932–935, 888–902 i 158 k.c. oraz 33 pkt 2 k.r. i o.

 • Fiskus zagląda Polakom do zbiórek pieniężnych w internecie

  Bez względu na cel i charakter zrzutki, od otrzymanych wpłat trzeba odprowadzić podatek. Jak wyliczyć kwotę? Czy płaci tylko obdarowany? Jakie podatki muszą płacić firmy? Serwis Zrzutka.pl prześwietlił obowiązujące przepisy prawne - kiedy i ile należy się urzędowi skarbowemu?

 • Kto płaci podatek od darowizny? To zależy, kto ją dostaje. Najbliżsi nie muszą się martwić daniną dla fiskusa, ale już powinowatych ona nie ominie.

 • Prywatne samochody w użytkowaniu firmowym

  Do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi wykorzystują prywatne auta należące do nich samych, ich pracowników i zleceniobiorców oraz stanowiące własność osób trzecich - zazwyczaj znajomych lub członków rodziny. Korzystanie z prywatnych samochodów w prowadzeniu działalności wywołuje określone skutki w podatku dochodowym.

 • ...ją samodzielnie, bez udziału notariusza, w dwóch egzemplarzach (po jednym dla każdej ze stron). Muszą się w niej znaleźć dane obydwu osób, ich numery PESEL, numery dowodów tożsamości, stopień(...) Generalna zasada jest taka, że darowizna podlega opodatkowaniu. Umowa darowizny powinna być zatem zgłoszona w urzędzie skarbowym. Umowy zawarte w formie aktu notarialnego zgłasza notariusz. On też...

 • Raport bieżący nr 5/2018 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Spółki Akcyjnej ODLEWNIE POLSKIE...