• Informacje na temat:

  data sprzedaży na fakturze a data wykonania usługi 2014

Artykuły na temat: data sprzedaży na fakturze a data wykonania usługi 2014
 • Na rozstrzygnięcie TSUE oczekują m.in. podatnicy, którzy chcieliby skorzystać z ulgi na złe długi i ze stawki 0 proc. VAT w eksporcie. NSA natomiast zajmie się podatkiem od najmu nieruchomości na doby, zawiadomieniami o zawieszaniu terminu przedawnienia i 50-proc. kosztami uzyskania przychodu

 • Trudną wierzytelność czasem warto sprzedać

  Przepisy Kodeksu cywilnego zezwalają na zbywanie wierzytelności bez zgody dłużnika - należy go jedynie o tym powiadomić. Jeżeli zatem egzekwowanie długu napotyka na trudności, jego sprzedaż może być dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza że zachęcają do tego przepisy podatkowe.

 • Jak uzyskać zwrot VAT przy zakupie działki budowlanej?

  Jak, krok po kroku, ubiegać się o uzyskanie zwrotu VAT przy zakupie działki budowlanej? Jakie procedury obowiązywać będą dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, a jakie dla osób bez zarejestrowanej działalności?

 • Jak w praktyce stosować nowe przepisy w sprawie VAT?

  Nowelizacja przepisów ustawy o VAT oraz rozporządzeń wykonawczych, spowodowała, że wielu naszych Czytelników ma wątpliwości czy z początkiem 2013 r. prawidłowo rozliczają podatek VAT i w odpowiedni sposób dokumentują wykonywane czynności.

 • VAT w Sejmie, przedsiębiorcy mają niewiele czasu

  Nowe zasady wystawiania faktur, w tym m.in. możliwość wystawienia faktury zbiorczej obejmującej wszystkie dostawy towarów do jednego odbiorcy wykonane w ciągu miesiąca, wyższe stawki VAT na niektóre produkty, ujednolicenie zasad naliczania podatku przy nieodpłatnej dostawie towarów, łatwiejsza procedura odzyskiwania VAT w sytuacji, gdy kontrahent nie płaci - to tylko niektóre z nadchodzących zmian w regulacjach dotyczących VAT. Dziś dwoma ważnymi dla przedsiębiorców projektami ustaw...

 • Co zmieni się z podatku VAT?

  Wyższe stawki VAT na niektóre produkty, ujednolicenie zasad naliczania podatku przy nieodpłatnej dostawie towarów i szersze możliwości promowania towarów dzięki nowej definicji próbki - to niektóre rozwiązania zawarte w uchwalonej dziś w Sejmie nowelizacji ustawy o VAT.