• Informacje na temat:

  db lokomotywy

Artykuły na temat: db lokomotywy
 • Tysiąc etatów do wzięcia w polskiej spółce giełdowej

  ...roku ruszyła pierwsza tura naboru, przewoźnika skrytykowali związkowcy działający na kolei. Zarzucali firmie, że pracownicy po wstępnym przeszkoleniu siadają za sterami lokomotywy, co zagraża...

 • Lokomotywy autonomiczne są przyszłością. Myślę, że w ciągu kilkudziesięciu miesięcy taki produkt będziemy mieli u nas - powiedział prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

 • 1500 pracowników pójdzie na bruk

  ...wyprodukowała między innymi dla PKP lokomotywy EU11, E412 odsprzedane później do Włoch oraz jeżdżącą dla PKP Cargo EU43. Bombardier Transportation ma w Polsce kilka zakładów: wrocławski Pafawag, katowicki ZWUS...

 • Polscy producenci poza przetargiem na lokomotywy PKP Intercity. Będą odwołania?

  PKP Intercity ogłosiło dziś przetarg na dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Zaskoczeniem jest, że wbrew założeniom programu Luxtorpeda 2.0 nie zostali do niego dopuszczeni polscy producenci - mimo że brali oni intensywny udział w dialogu technicznym przed ogłoszeniem zamówienia.

 • Bombardier: 1700 osób do zwolnienia

  ...kolejowy (lokomotywy elektryczne, nadwozia lokomotyw, ramy wózków pojazdów szynowych) oraz wyposażenie kolejowe (systemy sygnalizacyjne oraz aparaturę elektryczną), posiada certyfikat zintegrowanych...

 • Zezłomowane lokomotywy mogły wracać na polskie tory. PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o procederze

  PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o możliwości ponownego wprowadzania do obiegu przez innych przewoźników zezłomowanych lokomotyw. Przewoźnik podejrzewa, że nieprawidłowości związane z powtórną sprzedażą przeznaczonego na złom taboru sięgają nawet kilkunastu milionów złotych. Poza stratami finansowymi jest to też zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Polsce.

 • ..., pracownikami korporacji w większości są ludzie spragnieni sukcesu. Czasem są to osoby, które przyjechały z mniejszych miast, chcą się wybić. Nieraz pełnią funkcję lokomotywy, która ciągnie całą rodzinę...

 • Nowe, słoneczne wagony piętrowe Pesy

  Jedną z najbardziej oczekiwanych premier podczas targów Trako jest prezentacja piętrowego wagonu i lokomotywy Gama wyprodukowanych przez Pesę Bydgoszcz dla Kolei Mazowieckich.

 • Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Newag wkrótce rozpocznie produkcję pierwszej wielosystemowej lokomotywy z platformy Dragon. Producent dostanie wielomilionową dotację na ten cel z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • Gliwicki Newag najprawdopodobniej zostanie zlikwidowany

  Gliwicki zakład spółki Newag, gdzie konstruowane są lokomotywy Dragon i Griffin, może zostać zlikwidowany, a jego produkcja przeniesiona do Nowego Sącza - informują związkowcy z firmy, którzy obawiają się zwolnienia 350 osób. Spółka uspokaja, że żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.