• Informacje na temat:

  db makler

Artykuły na temat: db makler
 • Od felczera do maklera

  Jest już gotowa lista profesji, które obejmuje trzecia transza deregulacji. Otwarte mają zostać m.in. zawody związane z finansami: makler papierów wartościowych i giełd towarowych, agent firm(...) otwieranych zawodów są oburzeni. "Maklerzy wypadli z projektu podczas prac nad II transzą, dlatego jesteśmy zaskoczeni nową decyzją ministerstwa" - mówi Paulina Rudolf, członek zarządu Związku Maklerów...

 • Sąd: Kerviel niesłusznie zwolniony z Societe Generale

  Makler inwestycyjny Jerome Kerviel, skazany za spowodowanie rekordowej straty 4,9 mld euro banku Societe Generale, został z tego powodu niesłusznie zwolniony z pracy - orzekł we wtorek sąd w Paryżu. Bank ma mu zapłacić 455 tys. euro odszkodowania.

 • Makler zostanie zderegulowany

  ..., usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, doradca podatkowy, aktuariusz, broker ubezpieczeniowy, agent ubezpieczeniowy, doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych, makler giełd towarowych, agent celny, bezpośrednio prowadzący gry hazardowe. Pięć zawodów z tej listy podlegać miałoby pełnej deregulacji. Należą do nich: maklerzy giełdowi i towarowi, księgowi, przyjmujący zakłady wzajemne...

 • Kawa - muza maklerów

  Wielu ludziom trudno jest wyobrazić sobie dzień bez pewnego gorzkawego, czarnego napoju. Pozwala im on uzyskać nie tylko trzeźwość umysłu, ale również odpędzić sen. Tym napojem jest kawa. W przeszłości wywarła wielki wpływ nie tylko na gusta smakowe ludzkości, ale również przyczyniła się do jej rozwoju.

 • Zmiany w licencjonowaniu zawodów maklera i doradcy

  Przedstawiciele instytucji działających na rynku kapitałowym rozmawiają z resortem finansów i KNF w sprawie licencji dla maklerów i doradców inwestycyjnych. Jeśli dojdzie do porozumienia, certyfikaty będą udzielane przez instytucje finansowe, a nie jak dotychczas - przez państwo.

 • FBI rozbiło grupę maklerów i hakerów

  Federalne Biuro Śledcze rozbiło grupę, która wykradała informacje ze spółek. Od 2010 roku w ten sposób zarobili ok 30 mln złotych.

 • Deregulacja: Kolejne zawody uwolnione

  Obejmująca sto zawodów trzecia transza deregulacji została przyjęta w zeszłym tygodniu przez Sejm. Wśród zawodów objętych trzecią transzą są profesje pożarnicze, geologiczne i górnicze a także doradca inwestycyjny, tłumacz przysięgły czy makler papierów wartościowych.

 • Z kim współpracować, żeby nie stracić?

  prowadzić inwestycje, posiada odpowiednie uprawnienia, tj. zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej wydane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

 • Planując karierę w polskim świecie finansowym, każdy na pewno zwrócił uwagę na sztandarowe licencje naszego rynku kapitałowego. Tytuły maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego otwierają przed ich posiadaczem niektóre z dotychczas niedostępnych drzwi. Niestety nie ma nic za darmo, każda z tych licencji wymaga poświęcenia sporej ilości wolnego czasu, a także pewnej gotówki.

 • Spadki na GPW: Polityka negatywnie wpływa na warszawski parkiet

  , makler DM BZ WBK.