• Informacje na temat:

  debata

Artykuły na temat: debata
 • Francja: Senat przyjął wywołujący protesty artykuł 2 nowego prawa pracy

  Francuski Senat przyjął wywołujący protesty artykuł 2 nowego prawa pracy. Debata nad pozostałymi punktami potrwa kilka dni - ostateczne głosowanie 28 czerwca.

 • W zachodniej Europie wahania indeksów na początku nowego tygodnia. W USA już po II debacie prezydenckiej i po ważnych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy we wrześniu - wskazują maklerzy.

 • Wolne niedziele, ale nie dla wszystkich

  Kończy się debata na temat zakazu handlu w niedziele. Projekt jednak nie objął wszystkich osób - wolne będą mieli zatrudnieni w handlu, ale nie restauratorzy, pracownicy basenów, kwiaciarni itd.

 • Październik miał być miesiącem pozycjonowania się przez inwestorów pod wybory prezydenckie w USA. Tymczasem sondażowa przepaść pomiędzy Clinton a Trumpem powiększyła się wczoraj do nienotowanych od końcówki sierpnia 7 pkt. proc. i rynkowe miary ryzyka politycznego pozostają uśpione.

 • Praca w Wielkiej Brytanii? Duże zmiany dla Polaków

  ...​W Wielkiej Brytanii trwa debata o rynku pracy po wyjściu kraju z Unii Europejskiej. Poważnie brane są pod uwagę pozwolenia na pracę wydawane (lub nie) tym chętnym, którzy chcą przyjechać na Wyspy z państw UE, w tym Polski.

 • Poranek po amerykańskiej debacie

  Co do tego, kto zwyciężył w debacie Clinton - Trump zapewne każdy widz ma własne zdanie. Komunikat kolportowany przez media jest jednak zasadniczo taki, że Trump trochę zawiódł, a w każdym razie nie dość zabłysnął - oraz że w sondażach większość ludzi (nawet ponad 60 proc.) twierdzi, iż wygrała Clinton.

 • Pierwszy kraj w Europie wprowadzi urlop z powodu miesiączki? Aż trzy dni w miesiącu!

  W marcu we Włoszech pojawił się pomysł udzielenia pracownicom urlopu związanego z cyklem menstruacyjnym kobiety. Jeśli włoscy politycy zdecydują się na to rozwiązanie, apeniński kraj może być pierwszym w UE, a nawet pierwszym zachodnim, gdzie kobiety dostaną dodatkowe wolne. Sprawa zaszła daleko, bo debata toczy się we włoskim parlamencie, jest konkretny projekt ustawy. Wariant włoski jest dość...

 • Rynki pozostają w trybie podwyższonej zmienności z bagażem rozterek o globalne ożywienie i ryzyka geopolityczne. W nowym tygodniu powrót do pełnej płynności powinien przynieść częściowe uspokojenie i przerzucić uwagę na wydarzenia makro. Przy gorącej debacie wokół przyszłej polityki Fed ważne będą ISM dla usług i CPI z USA oraz protokół z posiedzenia Fed. W środku tygodnia decyzje w sprawie stóp procentowych będą podejmowane w Polsce i Kanadzie, ale zmiany nie są przewidywane.

 • Niemiecka płaca minimalna: Polscy europosłowie ponieśli pierwszą porażkę

  Pierwsza porażka polskich eurodeputowanych ws. niemieckiej płacy minimalnej. Nasi europosłowie chcieli, by debata na forum Parlamentu Europejskiego w tej sprawie odbyła się w najbliższy poniedziałek. Szefowie grup politycznych zdecydowali jednak na dzisiejszym posiedzeniu o przełożeniu tej dyskusji na 25 marca - dowiedziała się brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.

 • W przeciągu ostatnich kilkunastu godzin mieliśmy do czynienia z dwoma ważnymi wydarzeniami dla światowych rynków giełdowych. W nocy odbyła się ostatnia debata prezydencka w Stanach Zjednoczonych pomiędzy Clinton, a Trumpem. Z kolei dzisiaj wczesnym popołudniem mogliśmy uszłyszeć Mario Draghiego, szefa Europejskiego Banku Centralnego, który mówił na temat dalszych poczynań, co do polityki