• Informacje na temat:

  debiut energi kiedy

Artykuły na temat: debiut energi kiedy
 • Czwarty tydzień wzrostów indeksów GPW

  Piątek przyniósł wzrosty WIG20 i mWIG40, jednak sWIG80 na zamknięciu spadł i była to pierwsza zniżka indeksu po pięciu sesjach zwyżek. Wśród blue chipów najmocniej wzrósł kurs JSW, a spadł Energi. Wszystkie cztery główne indeksy GPW zanotowały czwarty z rzędu tydzień wzrostów, to najdłuższa taka seria od 2016 r.

 • Polska Giełda Papierów Wartościowych nadal jednym z liderów w Europie

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy PwC IPO Watch Europe - w czwartym kwartale 2013 roku Warszawska giełda była drugim rynkiem na naszym kontynencie pod względem liczby debiutow. Ich wartość wyniosła 1,0 mld euro, co plasuje naszą giełdę na trzecim miejscu wśród wszystkich rynków europejskich.

 • Wydaje się, że warszawski parkiet zdecydowanie złapał wiatr w żagle. Blue chipy kontynuują zwyżki, a w środę wzrosły o kolejne 0,3%, przebijając tym samym poziom 1850 pkt. Nad kreską znalazły się również MiS-ie. Warto zwrócić uwagę, że WIG20 wypadł zdecydowanie lepiej aniżeli większe europejskie indeksy.

 • Adam Purwin, prezes PKP Cargo złożył rezygnację

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin złożył dziś (14 grudnia) rezygnację z członkowstwa w zarządzie i kierowania spółką. Ma ona skutek natychmiastowy.

 • PGG kusi odprawami socjalnymi

  Zatrudniająca ponad 32 tys. osób Polska Grupa Górnicza (PGG) rozpoczęła sondaż dotyczący zainteresowania pracowników dobrowolnym odejściem z pracy z wykorzystaniem osłon socjalnych. Szacuje się, że na odejście zdecyduje się ok. 3,8-4 tys. osób.

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Energa na giełdzie jeszcze w pierwszej połowie tego roku

  Prawdopodobnie jeszcze w tym półroczu na warszawskim parkiecie giełdowym zadebiutują akcje Energi, czwartego co do wielkości producenta energii w Polsce. Ministerstwo Skarbu Państwa w tym miesiącu ma wybrać zespół doradców, który wesprze proces prywatyzacyjny.

 • PGE chce, by IPO Energi obejmowało tylko akcje nowej emisji. Spółka szacuje, że Energa wejdzie na GPW, kiedy będzie potrzebować środków na inwestycje - powiedział na konferencji prezes PGE Tomasz Zadroga.

 • Amerykańscy inwestorzy są zainteresowani m.in. przyszłoroczną ofertą publiczną PZU, sprzedażą akcji KGHM oraz spółek z sektora elektroenergetycznego, w tym PGE, Tauronem, Eneą i Energą - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.

 • MSP rozważy w I połowie 2014 r. koncepcję fuzji w branży energetycznej

  - MSP rozważy w pierwszej połowie 2014 roku koncepcję fuzji w branży energetycznej - poinformował we wtorek w rozmowie z dziennikarzami minister skarbu Włodzimierz Karpiński.