• Informacje na temat:

  debiut jsw

Artykuły na temat: debiut jsw
 • Referendum strajkowe w JSW - 8 kwietnia

  Referendum strajkowe w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) odbędzie się 8 kwietnia. Górnicy zdecydują wtedy, czy potwierdzić strajkiem związkowe żądania 10-proc. podwyżki oraz czy sprzeciwić się w ten sposób przygotowywanej prywatyzacji spółki.

 • ME: Audyt w JSW potwierdził m.in. nadmierne zadłużenie spółki

  Doprowadzenie do nadmiernego zadłużenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), wysokie wydatki m.in. na usługi doradcze i sponsoring oraz nietrafione inwestycje - to niektóre wnioski z audytu, przeprowadzonego na zlecenie resortu energii w spółce.

 • Zarząd JSW ogłosił pakiet pracowniczy dla załogi

  Są to zasady, które mają być zachowane przy prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). W czwartek - dniu, kiedy w kopalniach spółki rozpoczęło się związkowe referendum w sprawie prywatyzacji i ewentualnego protestu płacowego - zarząd JSW ogłosił w wewnątrzzakładowym wydawnictwie zasady upublicznienia spółki oraz związanego z tym pakietu pracowniczego. Według zarządu, najważniejsze...

 • W drugim dniu strajku w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) związkowcy wyruszyli do Warszawy na spotkanie z radą nadzorczą spółki. Zarząd JSW wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że strajk jest nielegalny.

 • Bez porozumienia w rozmowach płacowych w Kompanii Węglowej

  ...podwyżki płac oraz gwarancji, że proponowany przez resort skarbu państwa pakiet związany z upublicznieniem spółki ma podstawy prawne i faktycznie zostanie zrealizowany. MSP chce, by debiut JSW na giełdzie(...) Aleksandrem Gradem i premierem Donaldem Tuskiem wicepremier Waldemar Pawlak podtrzymuje, że prywatyzacja JSW nie powinna być przeprowadzana bez porozumienia ze stroną społeczną. Nie ustalono terminu...

 • JSW: Rezygnacja wiceprezesa Roberta Kozłowskiego

  Jak podała Jastrzębska Spółka Węglowa, Robert Kozłowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji zastępcy prezesa zarządu ds. ekonomicznych spółki. To kolejny członek zarządu tej spółki - po prezesie Edwardzie Szlęku - który ustąpił w ostatnich dniach ze stanowiska.

 • Ile zarabiają polscy górnicy?

  ...węglowe są w trakcie procesów prywatyzacji przez giełdę. Dwie z nich są notowane na warszawskim parkiecie: Bogdanka i Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). Dwie czekają na swój debiut: Katowicki Holding(...) i zysku netto, w porównaniu do dwóch poprzednich latach. Wśród spółek notowanych na GPW, Bogdanka już w trzecim kwartale 2012 roku wypracowała lepsze wyniki, niż w całym 2011 roku. Przychody JSW i KGHM...

 • Ministerstwo Skarbu Państwa wkracza do gry w JSW

  We wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczął się strajk okupacyjny. Tymczasem resort skarbu, większościowy udziałowiec publicznej spółki zażądał zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

 • Trzy spółki węglowe w 2013 r. zatrudnią ok. 6,5-7 tys. osób

  ...zatrudnienia w miejsce osób odchodzących na emerytury. - Trzeba rozluźnić ten gorset - apelował prezes JSW. Katowicki Holding Węglowy zamierza w przyszłym roku zatrudnić porównywalną do tegorocznej(...). Dywidenda z JSW może być większa; z KW zostanie w spółce Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz ocenił w piątek, że Kompania Węglowa nie powinna wypłacać dywidendy za 2012 r. Nie wykluczył...

 • Związkowcy: na wątpliwych umowach JSW straciła ok. 100 mln zł

  Na skutek różnego rodzaju umów - dotyczących m.in. sponsorowania klubów sportowych oraz doradztwa biznesowego i prawnego - z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wyprowadzono w ostatnich kilku latach około 100 mln zł - oceniają związkowcy.