• Informacje na temat:

  debiut jsw na giełdzie

Artykuły na temat: debiut jsw na giełdzie
 • Referendum strajkowe w JSW - 8 kwietnia

  Referendum strajkowe w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) odbędzie się 8 kwietnia. Górnicy zdecydują wtedy, czy potwierdzić strajkiem związkowe żądania 10-proc. podwyżki oraz czy sprzeciwić się w ten sposób przygotowywanej prywatyzacji spółki.

 • ME: Audyt w JSW potwierdził m.in. nadmierne zadłużenie spółki

  Doprowadzenie do nadmiernego zadłużenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), wysokie wydatki m.in. na usługi doradcze i sponsoring oraz nietrafione inwestycje - to niektóre wnioski z audytu, przeprowadzonego na zlecenie resortu energii w spółce.

 • Zarząd JSW ogłosił pakiet pracowniczy dla załogi

  ...akcji pracowniczych przez dwa lata - celem tego mechanizmu jest ograniczenie nadmiernej podaży akcji na giełdzie. Dlatego JSW, MSP i MG pracują nad programem pożyczek pod zastaw zablokowanych akcji(...)Są to zasady, które mają być zachowane przy prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). W czwartek - dniu, kiedy w kopalniach spółki rozpoczęło się związkowe referendum w sprawie prywatyzacji...

 • Ministerstwo Skarbu Państwa wkracza do gry w JSW

  We wszystkich kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczął się strajk okupacyjny. Tymczasem resort skarbu, większościowy udziałowiec publicznej spółki zażądał zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

 • Bez porozumienia w rozmowach płacowych w Kompanii Węglowej

  ...podwyżki płac oraz gwarancji, że proponowany przez resort skarbu państwa pakiet związany z upublicznieniem spółki ma podstawy prawne i faktycznie zostanie zrealizowany. MSP chce, by debiut JSW na giełdzie(...) Aleksandrem Gradem i premierem Donaldem Tuskiem wicepremier Waldemar Pawlak podtrzymuje, że prywatyzacja JSW nie powinna być przeprowadzana bez porozumienia ze stroną społeczną. Nie ustalono terminu...

 • OPZZ: Jastrzębskiej Spółce Węglowej grozi najgorszy wariant

  W dniu dzisiejszym przewodniczący OPZZ, Jan Guz wysłał list do ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. Szef OPZZ domaga się w nim dymisji prezesa JSW, Jarosława Zagórowskiego. Poniżej treść listu.

 • Ile zarabiają polscy górnicy?

  ...węglowe są w trakcie procesów prywatyzacji przez giełdę. Dwie z nich są notowane na warszawskim parkiecie: Bogdanka i Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). Dwie czekają na swój debiut: Katowicki Holding(...) trafia do ZUS, NFZ i US Wyniki finansowe spółek nienotowanych na giełdzie są bardzo dobre. Zarówno Kompania Węglowa, jak i Katowicki Holding Węglowy osiągnęły w 2011 roku znaczny wzrost przychodów...

 • Po przełamaniu oporów już na początku sesji WIG20 ma już otwartą drogę w kierunku szczytów obecnej hossy. Natomiast szerokiemu rynkowi ta sztuka udała się już wczoraj i indeks WIG był przez chwilę nawet powyżej majowych szczytów. O poranku nastroje nie są tak bycze jak wczoraj więc naszej giełdzie może być trudno z marszu przystąpić do wyznaczania nowych rekordów obecnej hossy.

 • Kopalnia otoczona hienami. Wywiad z byłym prezesem Bogdanki

  Dziś mogę to powiedzieć wprost - nigdy nie byłem zwolennikiem pełnej prywatyzacji Bogdanki, do jakiej doszło w 2010 r. Stało się inaczej. Państwo, oddając strategiczne aktywo, skusiło się na 1,1 mld zł - mówi w wywiadzie dla "DGP" Mirosław Taras, były prezes Bogdanki i Kompanii Węglowej.

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.