• Informacje na temat:

  debiut pkp cargo

Artykuły na temat: debiut pkp cargo
 • Kolejarze odejdą, biorąc z sobą 301 milionów złotych

  ...3300 pracowników PKP Cargo zapisało się do programu dobrowolnych odejść - poinformowała spółka w komunikacie. 15 stycznia br. minął termin zapisów do programu. Pierwotnie PKP Cargo szacowało, że może z niego skorzystać 1300 osób.

 • Adam Purwin, prezes PKP Cargo złożył rezygnację

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin złożył dziś (14 grudnia) rezygnację z członkowstwa w zarządzie i kierowania spółką. Ma ona skutek natychmiastowy.

 • Zwolnili ponad 3 tys. ludzi, teraz zatrudniają. Jaki to ma sens?

  ...​Zmiana pokoleniowa w PKP Cargo. Najpierw firma zgodziła się na odejście ponad 3 tysięcy pracowników. Teraz w ciągu dwóch lat chce zatrudnić i wyszkolić około tysiąca maszynistów. Koszt przeszkolenia jednej osoby około 100 tysięcy złotych.

 • Strajk w PKP Cargo zaplanowano na 9 listopada

  Jednak dojdzie do strajku w spółce PKP Cargo. Zdecydowały o tym związki zawodowe, które jeszcze we wrześniu ogłosiły gotowość strajkową. Związkowcy zastrzegają, że odwołają protest tylko w przypadku spełnienia ich żądań.

 • Co dziewiąty odejdzie z PKP Cargo

  Zainteresowanie programem dobrowolnych odejść w PKP Cargo przerosło oczekiwania zarządu. Mimo to, zgodę na odejście otrzymał prawie każdy chętny. Zatrudnienie w grupie spadnie z 26 tys. do 23 tys. osób.

 • Manipulacje kursem akcji PKP Cargo na GPW? Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiona przez PKP

  - PKP złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości manipulowania kursem akcji PKP Cargo - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa PKP Katarzyna Mazurkiewicz. Zdaniem PKP, na kurs mogły mieć wpływ wypowiedzi nt. rzekomych planów sprzedaży kolejnych akcji PKP Cargo.

 • PKP Cargo rozważa uruchomienie programu dobrowolnych odejść

  PKP Cargo rozważa uruchomienie programu dobrowolnych odejść - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy spółki Mirosław Kuk. Dodał, że na razie w tej sprawie nie zapadły żadne decyzje. Pod koniec września br. grupa PKP Cargo zatrudniała 26,1 tys. osób.

 • PKP Cargo w rok od debiutu na giełdzie ma ponad 50-proc. udział w rynku

  W rok od giełdowego debiutu PKP Cargo zwiększyło swój udział w rynku do ponad 50 proc. Największy polski przewoźnik zainwestował w tym roku już ćwierć miliarda złotych w modernizację i zakup taboru, ogłosił też, że zamierza przejąć kilku zagranicznych przewoźników. Jak podkreślają przedstawiciele PKP Cargo, spółka mimo wielu wyzwań na rynku zwiększa zyski.

 • PKP Cargo ogłasza sukces, ponad 3 tysiące chce odejść

  Zarząd PKP Cargo chwali się programem dobrowolnych odejść. Ma z niego skorzystać ponad 3 tysiące osób. Większość z nich ma nawet dziesięcioletnie gwarancje zatrudnienia, dostaną sowite odprawy.

 • Minister infrastruktury: Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa"

  - Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa" - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Choć nie popiera zapowiadanego na 18 grudnia br. strajku w spółce, to jednak zapewnia, że rozumie rozgoryczenie jej pracowników.