• Informacje na temat:

  debiut tauron 2010

Artykuły na temat: debiut tauron 2010
 • Czwarty tydzień wzrostów indeksów GPW

  Piątek przyniósł wzrosty WIG20 i mWIG40, jednak sWIG80 na zamknięciu spadł i była to pierwsza zniżka indeksu po pięciu sesjach zwyżek. Wśród blue chipów najmocniej wzrósł kurs JSW, a spadł Energi. Wszystkie cztery główne indeksy GPW zanotowały czwarty z rzędu tydzień wzrostów, to najdłuższa taka seria od 2016 r.

 • Inwestorzy indywidualni, którzy zapisali się na akcje Tauron Polska Energia S.A. w ofercie publicznej, zgodnie z zasadą Maksymalnego Przydziału otrzymali do 934 akcji. W wyniku zastosowania tego mechanizmu do przydziału inwestorom indywidualnym pozostało 105.934 akcje. Zgodnie z zapisami prospektu dodatkowo po 1 akcji z tej puli przydzielono wybranym losowo inwestorom za pośrednictwem systemu GPW.

 • Kurs akcji Tauronu wyniósł na otwarciu w debiucie na GPW 5,13 zł. Na zamknięciu notowań walory kosztowały 5,05 zł po zniżce o 1,6 proc. Minister skarbu Aleksander Grad uznał debiut Tauronu za sukces. Jego zdaniem, kurs otwarcia spółki w pierwszym dniu notowań świadczy o tym, że została ona dobrze wyceniona. Wejście Tauronu jest 11. debiutem na głównym rynku GPW w tym roku. To 383. spółka tam

 • Rok 2010 jest rokiem wielkich prywatyzacji w Polsce, a ukoronowaniem tych procesów będzie jesienny giełdowy debiut Giełdy Papierów Wartościowych - mówił minister skarbu Aleksander Grad. Uczestniczy on rozpoczętym w Tarnowie III Forum Inwestycyjnym.

 • Jedna z największych emisji akcji w historii rynków finansowych, podobnie jak niedawny debiut Tauronu na GPW, nie przyniosła inwestorom fortuny. Akcje Rolniczego Banku Chin zadebiutowały w Szanghaju z ceną o 0,7 proc. wyższą od ceny emisyjnej.

 • Najlepsze źródło pozyskiwania środków na inwestycje w energetyce to rynki kapitałowe - ocenili przedstawiciele polskich firm energetycznych podczas panelu dyskusyjnego w ramach II Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Największe polskie spółki energetyczne swoje inwestycje na najbliższe lata szacują na dziesiątki mld zł.

 • Analitycy spodziewają się wysypu debiutów

  Analitycy spodziewają się, że w 2010 r. rynek ofert pierwotnych na Giełdzie Papierów Wartościowych wreszcie nabierze tempa. Na warszawskim parkiecie może się pojawić kilkanaście nowych spółek. Spodziewana łączna wartość ich ofert to minimum kilkanaście miliardów złotych - zauważa "Parkiet".

 • Przychody z prywatyzacji od początku roku do końca maja wyniosły około 7,5 mld zł - powiedział we wtorek dziennikarzom minister skarbu Aleksander Grad. Przychody w całym 2010 r. zaplanowano na poziomie 25 mld zł.

 • PKE i Kompania Węglowa podpisały umowę na dostawy węgla

  Kompania Węglowa (KW) w ciągu pięciu lat dostarczy do elektrowni Południowego Koncernu Energetycznego (PKE) z grupy Tauron węgiel o wartości ok. 4,3 mld zł, czyli ok. 860 mln zł rocznie. Firmy zawarły umowę w tej sprawie na lata 2010-2014 - podała w czwartek grupa Tauron.

 • Trudniej o zyski na rynku pierwotnym

  Pogarszająca się sytuacja na giełdach przekłada się na rynek pierwotny. Obniżenie ceny emisyjnej akcji BGŻ i JSW oraz przesuwanie lub odwoływanie ofert publicznych przez spółki to najbardziej widoczne symptomy tego zjawiska.