• Informacje na temat:

  debiut tauronu

Artykuły na temat: debiut tauronu
 • Obligacje korporacyjne TAURON Polska Energia o wartości 1,75 mld zł zadebiutowały 12 marca na rynku Catalyst. W ramach przyjętego w 2013 r. programu emisji obligacji, TAURON może wyemitować jeszcze papiery o wartości 3,25 mld zł.

 • Dzisiejszy dzień na GPW rozpoczął się od spadku wartości WIG20, co specjalnie nie dziwiło po fatalnej sesji wczorajszej i było raczej spodziewane. Dodatkowym elementem skłaniającym inwestorów do ostrożności było obniżenie ratingu Chin przez agencję Mooody's. Po kilkudziesięciu minutach handlu okazało się, że strach ma wielkie oczy i na rynku nie ma dużej presji podażowej.

 • Kiedy ostatni raz wspominałem o świeczce doji w okolicach 2270 pkt korekta od tego momentu zniosła ok. 90 pkt (ponad 3%). W środę ponownie wróciliśmy w te rejony, po czym powstała kolejna świeczka doji.

 • Od sporych spadków rozpoczął się wtorkowy handel na europejskich giełdach. Nasze indeksy początkowo wykazywały na tę atmosferę pewną odporność. Jednak pogarszające się nadal nastroje zmusiły warszawskie byki do kapitulacji. WIG20 skończył dzień poniżej 2400 punktów.

 • Adam Purwin, prezes PKP Cargo złożył rezygnację

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin złożył dziś (14 grudnia) rezygnację z członkowstwa w zarządzie i kierowania spółką. Ma ona skutek natychmiastowy.

 • Kurs akcji Tauronu wyniósł na otwarciu w debiucie na GPW 5,13 zł. Na zamknięciu notowań walory kosztowały 5,05 zł po zniżce o 1,6 proc. Minister skarbu Aleksander Grad uznał debiut Tauronu za sukces. Jego zdaniem, kurs otwarcia spółki w pierwszym dniu notowań świadczy o tym, że została ona dobrze wyceniona. Wejście Tauronu jest 11. debiutem na głównym rynku GPW w tym roku. To 383. spółka tam

 • 5 czynników ryzyka przed debiutem Tauronu

  Giełdowe debiuty rządzą się specyficznymi prawami, a sama niska cena emisyjna nie gwarantuje wysokiego przebicia. 57 groszy za akcję Tauronu zapowiada raczej mniejsze od przeciętnego dla państwowych spółek przebicie podczas pierwszych notowań. Dlaczego?

 • Znamy cenę maksymalną Tauronu

  Maksymalna cena sprzedaży jednej akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych została ustalona na 70 groszy; maksymalna cena dla inwestorów instytucjonalnych może być wyższa - poinformował w środę minister skarbu Aleksander Grad.

 • Minister skarbu Aleksander Grad powiedział, że Komisja Nadzoru Finansowego powinna zatwierdzić prospekt emisyjny Tauronu najpóźniej do połowy maja. Debiut giełdowy spółki jest planowany na koniec czerwca.

 • W poniedziałek po południu zakończyła się budowa księgi popytu na akcje Tauronu wśród inwestorów instytucjonalnych. Mogli oni składać od 4 czerwca deklaracje zainteresowania walorami spółki, a od wtorku do czwartku będą zapisywać się na papiery Tauronu.