• Informacje na temat:

  debiuty giełdowe 2011

Artykuły na temat: debiuty giełdowe 2011
 • Kolejny słaby początek roku na warszawskiej giełdzie pod względem ofert publicznych (IPO)

  Wartość pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO) przeprowadzonych na europejskich giełdach w pierwszym kwartale 2018 roku wyniosła 12,5 mld euro - to wzrost aż o 172% w porównaniu do analogicznego okresu rok temu (4,6 mld euro). Na giełdzie w Warszawie w minionym kwartale odnotowano zaledwie 2 oferty. - wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • Raport IPO: Dramatyczny spadek GPW

  Perspektywy rynku IPO w Europie wyglądają obiecująco. Niestety warszawski parkiet nadal drastycznie spada w rankingach. Zdaniem analityków, nadal nad naszym rynkiem są problemy związane z podatkiem od transakcji i przyszłością OFE.

 • Polska Giełda Papierów Wartościowych nadal jednym z liderów w Europie

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy PwC IPO Watch Europe - w czwartym kwartale 2013 roku Warszawska giełda była drugim rynkiem na naszym kontynencie pod względem liczby debiutow. Ich wartość wyniosła 1,0 mld euro, co plasuje naszą giełdę na trzecim miejscu wśród wszystkich rynków europejskich.

 • Pierwsza dekada funkcjonowania rynku NewConnect: początkowe pięć lat to dynamiczny rozwój, po którym konieczne były reformy lat 2012 oraz 2016. Efekt? Tempo wzrostu spadło, ale też poprawiło się bezpieczeństwo obrotu. Dziś przyszłość "małej giełdy" zapowiada się równie ciekawie jak przeszłość.

 • Ministerstwu Skarbu Państwa udało się w 2010 r. przeprowadzić debiuty giełdowe PZU, Taurona i warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Plan resortu przewidywał tegoroczne przychody z prywatyzacji w wysokości 25 mld zł.

 • Zakończona emisja akcji serii D, zakup nieruchomości w Kłodzku, debiut na rynku NewConnect spółki LS Tech-Homes S.A., to tylko niektóre projekty zrealizowane w I półroczu br. przez ABS Investment S.A. Kolejne kwartały tego roku zapowiadają się równie obiecująco. W tym okresie zaplanowano giełdowe debiuty klientów spółki. Są to m.in.: Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A., Agrotour S.A., Polkap S.A

 • Uwaga: Fiskus ostro miesza w naszym zdrowiu

  Jak wynika z raportu firmy badawczej PMR pt. "Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2014", w 2011 r. wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej wrosła o około 7 proc. w stosunku do poprzedniego roku i sięgnęła 30,8 mld zł.

 • Ostatnie rozmowy między GPW a maklerami

  Władze warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych finalizują rozmowy z domami maklerskimi dotyczące czasu trwania sesji. Decyzję, czy godzina zakończenia sesji zostanie utrzymana, czy też zmieni się na wcześniejszą, inwestorzy poznają w ciągu najbliższych dni. W 2011 roku sesję wydłużono o godzinę, co - według domów maklerskich - nie spowodowało wzrostu zysków, a jedynie wzrost kosztów. Powołany

 • W 2010 r. przychody z prywatyzacji wyniosły 22,037 mld zł - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Z 487 prowadzonych prywatyzacji, 230 zakończyło się sukcesem.

 • 2 mln zł to wartość umowy zawartej przez notowaną na rynku NewConnect spółkę ABS Investment SA z firmą Ecoenergy Complex. Porozumienie dotyczy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, tj. nieruchomości zabudowanej zlokalizowanej w Kłodzku o powierzchni 2,0160 ha oraz ciągu technologicznego do przerobu mięsa, a także wyposażenia biurowego. To kolejny projekt niezwiązany z rynkiem kapitałowym, który zrealizowała spółka ABS Investment SA Firma odnotowała również udaną transakcję na...