• Informacje na temat:

  debiuty gpw 2011

Artykuły na temat: debiuty gpw 2011
 • GPW trzyma pozycję lidera pod względem liczby debiutów

  GPW jest liderem pod względem liczby debiutów oraz trzecim rynkiem w Europie pod względem wartości IPO.

 • Raport IPO: Dramatyczny spadek GPW

  Perspektywy rynku IPO w Europie wyglądają obiecująco. Niestety warszawski parkiet nadal drastycznie spada w rankingach. Zdaniem analityków, nadal nad naszym rynkiem są problemy związane z podatkiem od transakcji i przyszłością OFE.

 • Londyn zdominował IPO w Europie. Na GPW brak poprawy

  - Wartość pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO) przeprowadzonych na europejskich giełdach w trzecim kwartale 2018 roku wyniosła 3,9 mld euro - to spadek o 53% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego (8,3 mld euro). Niemal połowa debiutów i środków pozyskanych z IPO przypadła na giełdę w Londynie. Zdaniem analityków nadal nie widać poprawy na giełdzie w Warszawie.

 • Polska Giełda Papierów Wartościowych nadal jednym z liderów w Europie

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy PwC IPO Watch Europe - w czwartym kwartale 2013 roku Warszawska giełda była drugim rynkiem na naszym kontynencie pod względem liczby debiutow. Ich wartość wyniosła 1,0 mld euro, co plasuje naszą giełdę na trzecim miejscu wśród wszystkich rynków europejskich.

 • Kolejny słaby początek roku na warszawskiej giełdzie pod względem ofert publicznych (IPO)

  Wartość pierwotnych ofert publicznych (Initial Public Offering, IPO) przeprowadzonych na europejskich giełdach w pierwszym kwartale 2018 roku wyniosła 12,5 mld euro - to wzrost aż o 172% w porównaniu do analogicznego okresu rok temu (4,6 mld euro). Na giełdzie w Warszawie w minionym kwartale odnotowano zaledwie 2 oferty. - wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

 • Pierwsza dekada funkcjonowania rynku NewConnect: początkowe pięć lat to dynamiczny rozwój, po którym konieczne były reformy lat 2012 oraz 2016. Efekt? Tempo wzrostu spadło, ale też poprawiło się bezpieczeństwo obrotu. Dziś przyszłość "małej giełdy" zapowiada się równie ciekawie jak przeszłość.

 • Trzy debiuty jednego dnia

  Dziś na GPW odbyły się debiuty na trzech giełdowych rynkach: głównym rynku akcji, alternatywnym rynku akcji NewConnect oraz na rynku obligacji Catalyst.

 • W tym roku na GPW może pojawić się 5-10 spółek z Europy Wschodniej - poinformował prezes GPW Ludwik Sobolewski. W planach znajduje się stworzenie do połowy 2011 r. indeksu ukraińskich spółek notowanych zarówno na rynku głównym, jak i NewConnect.

 • 18 maja GPW przywitała trzech nowych emitentów, którzy zadebiutowali na rynkach prowadzonych przez Giełdę - spółkę PBO Anioła SA na Głównym Rynku, spółkę IN POINT SA na alternatywnym rynku NewConnect oraz BBI Development NFI SA na rynku obligacji Catalyst.

 • JSW - hitem inwestycyjnym na GPW

  Mijający rok był bardzo udany dla inwestorów. Udane debiuty PZU czy GPW przyniosły kupującym wysokie zyski. Niestety 2011 pod tym względem zapowiada się o wiele uboższy. Naszym zdaniem jedyną gwiazdą IPO w nowym roku będzie JSW,"czarny gigant" naszej gospodarki.