• Informacje na temat:

  debiuty na giełdzie w 2013

Artykuły na temat: debiuty na giełdzie w 2013
 • Rekord na rynku IPO: Silny spadek pozycji Warszawy w rankingu giełd

  Rynki kapitałowe notują kolejny rekordowej kwartał aktywności na rynku IPO w Europie i na świecie. Tymczasem, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie sytuacja jest diametralnie odmienna. Zdaniem analityków PwC, za sobą mamy kolejny kwartał z rzędu niskiej aktywności na rynku ofert pierwotnych, za sprawą reformy OFE, braku dużych prywatyzacji oraz ogólnego odpływu kapitału z rynków

 • Polska Giełda Papierów Wartościowych nadal jednym z liderów w Europie

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy PwC IPO Watch Europe - w czwartym kwartale 2013 roku Warszawska giełda była drugim rynkiem na naszym kontynencie pod względem liczby debiutow. Ich wartość wyniosła 1,0 mld euro, co plasuje naszą giełdę na trzecim miejscu wśród wszystkich rynków europejskich.

 • Dziennikarz i osoby związane z chińską giełdą przyznali się do manipulacji i przekazywania danych wywołujących panikę - pisze w poniedziałek agencja Xinhua. Wcześniej informowano o ukaraniu ok. 200 ludzi za pogłoski o krachu giełdowym i katastrofie w Tiencin.

 • Chiński rząd rzucił 900 mld juanów (133 mld euro) na ratunek giełdom

  Chińskie włądze zainwestowały w ostatnich dwóch miesięcach 900 mld juanów (133 mld euro) w ratowanie chińskich giełd - poinformował bank Goldman Sachs. Mimo to w czwartek notowania na chińskich parkietach znowu spadły.

 • Prywatyzacja w Polsce: Debiut Banku Pocztowego przyciąga inwestorów

  Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła. Jak powiedział Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca, inwestorzy liczą na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są PKO BP i Poczta Polska.

 • Giełda szykuje się na nowe wyzwania!

  Ten rok będzie czasem opracowywania strategii dla całego rynku kapitałowego - zapowiedział wczoraj prezes GPW Marek Dietl. Dodał, że 2017 rok był bardzo dobry dla całego rynku kapitałowego.

 • Czy parkiet odzyska blask?

  Społeczeństwo ma postrzegać rynek kapitałowy jako bezpieczne miejsce do inwestowania - zapowiada nowa prezes polskiej giełdy. Czy GPW potrzebuje rządowej strategii?

 • Renacjonalizacja po polsku. Państwo wraca na kolejowe tory

  PKP Energetyka może utracić certyfikat bezpieczeństwa. To element starań PiS o przejęcie kontroli nad aktywami, które zostały sprywatyzowane w trakcie kampanii wyborczej.

 • Pierwsza dekada funkcjonowania rynku NewConnect: początkowe pięć lat to dynamiczny rozwój, po którym konieczne były reformy lat 2012 oraz 2016. Efekt? Tempo wzrostu spadło, ale też poprawiło się bezpieczeństwo obrotu. Dziś przyszłość "małej giełdy" zapowiada się równie ciekawie jak przeszłość.

 • Hossa na giełdach wciąż omija warszawski parkiet

  Polska giełda pozostaje wrażliwa na przepływy krótkoterminowego kapitału zagranicznego. To oznacza, że sytuacja na warszawskim parkiecie może się szybko zmienić. Rozhuśtać GPW są w stanie także krajowi inwestorzy, co widać szczególnie przy okazji pierwszych ofert publicznych. Przyciągają one wielu inwestorów, którzy sprzedają akcje już w dniu debiutu.